امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری دوره ارتقایی کارشناسان فرهنگی دانشگاه
دوره ارتقایی کارشناسان فرهنگی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به صورت غیرحضوری برگزار می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۲
کد مطلب: 7929
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی – د انشگاهی ایحاء، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا احمدی مدیر فرهنگی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در تشریح این خبر اظهار کرد: هدف والای دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، تربیت دانشجوی متعهدِ قرآنیِ باسواد، متخلّق و انقلابی در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران است. 

 
وی افزود: بر این اساس، اهتمام به امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه، همانند سایر برنامه های آموزشی و پژوهشی، باید در اولویت برنامه ریزی و عملیاتی قرار بگیرد. به این منظور، عاملان و محرکان اساسی و پیش برنده امور فرهنگی دانشگاه، کارشناسان خبره فرهنگی که علاوه بر تبحر در اجرای برنامه های فرهنگی، بر مبانی دینی امور فرهنگی آشنایی و مسلط بوده و ماهیت فعالیت فرهنگی را درک کرده باشند هستند که نقش موثری در پیشبرد اهداف فرهنگی دارند. 

 
حجت الاسلام احمدی اظهار کرد: از ویژگی های یک کارشناس فرهنگی، آگاهی نسبت به مبانی معرفتی فعالیت های فرهنگی است که در لسان بزرگان دین، بخصوص مقام معظم رهبری مدظله العالی ، بارها بیان شده است. با نگاهی به رهنمودها و بیانات ایشان در زمینه فرهنگ و امور فرهنگی در جامعه و دانشگاه، متوجه می شویم که نگاه ایشان به این امر، نگاهی اصلی و ویژه می باشد. 

 
وی همچنین بیان کرد: از دیدگاه معظم له، فرهنگ، بستر اصلی زندگی انسان و حرکت عمومی کشور است و بالاترین و والاترین عنصری که در موجودیت هر جامعه دخالت اساسی دارد، فرهنگ آن جامعه است، هویت یک جامعه به فرهنگ آن وابسته بوده و حرکت سیاسی و علمی هم در بستر فرهنگی شکل می گیرد.

 
احمدی گفت: مطالبات مقام معظم رهبری از قشر فرهنگی جامعه و دست اندرکاران و متولیان امور فرهنگی، بخصوص در دانشگاهها نیز بر کسی پوشیده نیست. شاید مهمترین نکته در بیانات ایشان اهتمام به مهندسی فرهنگی در کشور باشد که به دفعات به آن اشاره نمودند. 

 
مدیر فرهنگی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تصریح کرد: بدین منظور و در راستای ارتقای سطح آگاهی کارشناسان محترم فرهنگی از دغدغه مندی معظم له پیرامون فرهنگ دینی و انقلابی، معاونت فرهنگی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم دوره غیرحضوری ارتقایی کارشناسان فرهنگی  را برگزار می نماید. 

 
وی کتاب «منشور فرهنگ از دیدگاه مقام معظم رهبری مدظله العالی»، انتشارات ولاء منتظَر(عج)، را به عنوان منبع این دوره معرفی کرد و افزود: آشنایی با دیدگاه و دغدغه مندی و مطالبات رهبر انقلاب اسلامی مدظله العالی پیرامون فرهنگ دینی و انقلابی و فرهنگ در دانشگاه و ... ، اعطای گواهی‌نامه موفقیت در دوره ارتقایی غیرحضوری و اعطاء جوایز به نفرات برتر از مزایای این طرح می باشد.

 
وی با اشاره به محدوده آزمون، خاطرنشان کرد: محدوده آزمون،کل کتاب بوده و نحوه آزمون به این صورت است که آزمون‌ها در دو بخش غیرحضوری (پیامکی) و حضوری برگزار خواهد شد.

 
حجت الاسلام احمدی اظهار کرد: در بخش غیرحضوری، سوالات هر فصل از طریق اتوماسیون و گروه مجازی خادمان فرهنگی و قرآنی در پیام رسان ایتا در اختیار کارشناسان محترم قرار گرفته و پاسخ آنها به صورت پیامکی دریافت می‌گردد. حداکثر زمان ارسال پاسخ های هر دوره، 10 روز بعد از ارسال سوالات می باشد.

 
وی افزود: همچنین در بخش حضوری، آزمون، به صورت همزمان در دانشکده ها برگزار خواهد شد. سوالات بخش حضوری، از مجموع سوالات ارسالی و غیر ارسالی بوده و چگونگی و زمان برگزاری آزمون متعاقباً اعلام می شود.

 
لازم به ذکر می باشد، شرکت همه کارشناسان فرهنگی دانشکده ها و سازمان مرکزی در هر دو بخش این دوره الزامی است.
Share/Save/Bookmark