امتیاز مثبت
۰
 
همايش استاني انجمن‌هاي ياوران وقف خراسان رضوي برگزار شد
با حضور نمايندگان دانشكده علوم قرآني مشهد، همايش استاني انجمن‌هاي ياوران وقف خراسان رضوي برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۵
کد مطلب: 8603
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی-دانشگاهی ایحاء از مشهد مقدس، همايش استاني انجمن‌هاي ياوران وقف خراسان رضوي با حضور مدير كل اوقاف، معاون فرهنگي و اجتماعي اوقاف خراسان رضوي و اعضاي انجمن‌هاي ياوران وقف سراسر استان در مجتمع آموزشی شهید کامیاب مشهد مقدس برگزار شد.

بعد از تلاوت قرآن كريم و پخش سرود ملي و صلوات خاصه امام رضا (ع)، دكتر محمدپور، حافظ كل قرآن كريم و نهج‌البلاغه و استاد دانشگاه شهيد بهشتي با ايراد سخنراني در جمع حاضران، بر ضرورت تغيير ساختار فكري تاكيد كرد و گفت:

در آموزه‌هاي ديني ما آمده است كه اگر مي‌خواهيد جامعه‌اي را اصلاح كنيد، روي انسان‌هاي آن جامعه كار كنيد و براي اصلاح يک جامعه بزرگ بايست از خانواده به عنوان يک جامعه كوچك شروع كرد و از اهل خانه غافل نشد و براي آن‌ها وقت گذاشت و شرط تربيت يک انسان كامل نيز همان است كه پيامبر(ص) براي آن مبعوث گرديد و در آيه اول سوره رحمن نيز ذكر شده است كه همانا مكارم اخلاق و مهر است و چنين انساني است كه مي‌تواند در امور خير هم ياري‌رسان باشد.

وي ادامه داد: هر آنچه به فكر شما مي‌آيد، آينده شما را درست مي‌كند و شرط اول اصلاح فكر و بهداشت روان است و پيامبر مهرباني‌ها در طول ۲۳ سال نبوت، تلاش کرد به بشر بفهماند كه مثبت‌انديش باشند.

در ادامه برنامه حجت‌الاسلام احمدزاده، مديركل اوقاف استان، ضمن عرض خيرمقدم به اعضاي انجمن‌ها و تبريك چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و شهداي راه آزادي و آزادگي، نیک‌اندیشی و نیکوکاری را ثمره یک تفکر الهی دانست و با اشاره به اینکه کسانی که دعوت به کار خیر می‌کنند خود نیز خیرخواه هستند، افزود: صداقت، امانت‌داری و داشتن اخلاص، شرط موفقیت در کار خیر است.

احمدزاده بيان كرد: بيش از چهار هزار وقف جديد ثبت شده كه دوهزار و دویست وقف فقط دردهه چهارم انقلاب صورت گرفته است.

سپس حجت‌الاسلام ایزدی، معاون فرهنگی-اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی بیان کرد: هدف از برگزاری این همایش استانی، آشنایی انجمن‌ها با یکدیگر، استفاده از تجربیات انجمن‌های موفق و ارائه آموزش در راستاي تقویت انجمن‌ها است.

ايزدي ثمره تفكر مثبت را شناخت و معرفت دانست كه انسان به وسيله آن به كمال مي‌رسد.

معاون فرهنگی-اجتماعی اوقاف خراسان رضوي با اشاره به سه موضوع قرآن کریم، مدیریت بقاع متبرکه و موقوفات به عنوان مأموریت‌های مهم اوقاف و امور خیریه افزود: در بخش موقوفات، يكي از مأموريت‌هاي اوقاف، ايجاد وقف‌هاي جديد با توجه به نيازهاي روز جامعه است و در اين راستا راه‌اندازي دفاتر مشاوره وقف، برگزاري همايش‌ها و جلسات، نشست‌هاي علمي با اصناف مختلف، تبليغات و از جمله همين تشكيل انجمن‌هاي ياوران، صورت گرفته است.

وی در پايان گفت: ۸۱ انجمن در سطح استان در موضوع‌هاي قرآني، حوزه علميه، نماز، مسجد، مهر فاطمي، سلامت، عتبات، ايتام، سبك زندگي فاطمي، زندگي رضوي و ... فعاليت دارند.

شايان ذكر است انجمن ياوران وقف قرآني استان با عضويت پنج نفر از پرسنل دانشكده علوم قرآني مشهد در حال فعاليت در راستاي اهداف توسعه و ترويج فرهنگ قرآني و مهجوريت‌زدايي از قرآن كريم مي‌باشد.
Share/Save/Bookmark