امتیاز مثبت
۱
 
سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم:
تثبیت جایگاه دانشگاه و تشکیل هیأت امنای جدید در دستور کار است
حجت الاسلام والمسلمین نقیب با اشاره به لزوم تلاش گسترده در جهت تثبیت جایگاه این دانشگاه از کاهش بودجه این دانشگاه برای سال آینده ابراز نگرانی کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
کد مطلب: 8207
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء، نشست کارکنان و مسؤولان بخش های مختلف دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با سرپرست دانشگاه، در محل سازمان مرکزی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم درقم برگزار شد.


حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب در ادامه سلسله مباحث نهج البلاغه با اشاره به سخنی از امیرالمؤمنین(ع) در کلمات قصار نهج البلاغه اظهار داشت: حضرت می فرماید: «زمانی که دنیا به کسی رو بیاورد مردم خوبی های دیگران را نیز به او نسبت می دهند و وقتی دنیا به کسی پشت کرد خوبی های خودش را هم قبول نمی کنند».


وی افزود: این اتفاق از دو جهت می افتد، گاهی از باب تملق است که همیشه یک عده چاپلوس و متملق برای استفاده از جایگاه و موقعیت و پول و امکانات فرد وجود دارند و گاهی به دلیل روحیه انسانی ما است که می خواهیم قهرمان سازی کنیم ولی نگاه اسلام و دین و اهل بیت(ع) این گونه نیست.


سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با بیان این که عزت واقعی تنها برای خدا و اهل بیت(ع) است، گفت: گاهی اوقات دنیا به انسان رو می آورد و گاهی رو نمی آورد، این روال عادی و طبیعی این دنیا است که قرآن کریم نیز به آن اشاره کرده است و این طور نیست که همیشه سختی و خوشحالی برای افراد خاصی باشد.


وی تصریح کرد: این خوشی ها و یا سختی ها و ناراحتی ها نباید انسان را مغرور یا نا امید کند یا در دیگران چنین حالتی نسبت به شخص پیش بیاورد.


حجت الاسلام والمسلمین نقیب در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از همه کسانی که در مدت قبول مسؤولیت با ایشان همکاری کرده اند، ابراز داشت: از روزی که بنده مسؤولیت را به عهده گرفتم، همه همکاران کارهای خود را به خوبی انجام داده اند و از محبتی که اکثر دوستان نسبت به من داشتند تشکر می کنم، این جلسه نیز برای این برگزار شده تا کارهای انجام شده در این مدت و  شرایط موجود را بگوییم تا در اثر بی اطلاعی ها تحلیل های نادرستی اتفاق نیافتد.


وی اضافه کرد: ما در حال حاضر دو اتفاق مهم داریم، یکی مسأله بودجه و دیگری تثبیت جایگاه دانشگاه است؛ امسال دولت بودجه همه جا را کم کرده است که این واقعیت اقتصادی کشور است و در مشکلات و جنگ اقتصادی و تحریمی هستیم و دولت نمی تواند همه این ها را تأمین کند که ما نیز مستثناء نبوده ایم.


وی اضافه کرد: البته دوستان ما در کمیسیون های مجلس نیز در حال پیگیری هستند که این مشکل هم حل شود و قول هایی هم گرفته ایم.


حجت الاسلام والمسلمین نقیب تأکید کرد: در موضوع تثبیت دانشگاه هم پیگیری کرده ایم که با توجه به اینکه اساسنامه ما مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است، مجلس و دولت نمی توانند در مورد آن تصمیم بگیرید.


سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با بیان این که این دانشگاه تنها دانشگاه اختصاصی در زمینه قرآن است، گفت: اکثر اموال ما وقفی است و به نسبتی زیر مجموعه دفتر رهبری هستیم چون نماینده ولی فقیه رییس هیأت امنای ما است و از این منظرهم نمی توانند در مورد دستگاه های مرتبط با رهبری تصمیم بگیرند.


سید محمد نقیب اضافه کرد: در حال حاضرعلاوه بر این دو مسأله که در مجلس مطرح و در حال پیگیری است، به صورت جدی پیگیر تشکیل هیأت امنا هستیم.


وی با بیان این که با همه اعضای هیأت امنا به صورت شخصی جلساتی برگزار شده است، گفت: ان شاالله بتوانیم در آینده نزدیک جلسه هیأت امنا را برگزار کنیم. مسأله دیگر چشم انداز دانشگاه است که در حال تدوین آن هستیم.


سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تصریح کرد: مسأله مهم این است که کار بر اساس روال قانونی وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی پیش برود.


وی یادآور شد: نکته دیگر بحث صرفه جویی است، وضعیت بودجه ما مشخص است از این رو در کار خودمان اگر بتوانیم حتی یک تومان صرفه جویی کنیم، ارزش دارد چراکه ما در شرایطی نیستیم که بتوانیم به راحتی خرج کنیم، به همین جهت بحث صرفه جویی درهمه امور مانند: مصرف برق، آب ، کاغذ و اموال مصرفی دانشگاه و امثال آن اهمیت زیادی دارد.


حجت الاسلام والمسلمین نقیب در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: دانشگاه های زیادی درکشور وجود دارد، از نظر دانشگاه بودن ما با مراکز دیگر فرقی نداریم ولی فرق اصلی ما با دیگر مراکز دانشگاهی این است که بالای سر در دانشگاه ما نام قرآن کریم حک شده از این رو دوست داریم فضای قرآن در کشور تقویت شود و برای آن هم تا جایی که بتوانیم تلاش می کنیم و شما نیز هر کدام هر مقدار می توانید کمک کنید.
Share/Save/Bookmark