امتیاز مثبت
۱
 
حجت الاسلام والمسلمین الهی زاده تأکید کرد :
«وقف» مترقی ترین نظریه اقتصادی
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از خمین ، حجت الاسلام و المسلمین الهی زاده قائم مقام دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در جمع دانشجویان ، اساتید و کارکنان دانشکده علوم قرآنی خمین گفت : «وقف»، مترقی ترین نظریه اقتصادی است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷
کد مطلب: 6786
 
 
وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در زادگاه بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره)، دستاورد های انقلاب را مرهون مجاهدت های امام دانست و اظهار کرد: امام به گردن همه ما حق حیات دارند و به برکت نفس های قدسی ایشان است که شاهد شکوفایی قرآنی و معرفتی در ایران اسلامی و به خصوص در شهرستان خمین هستیم، که یکی از بارزترین این فعالیت ها، هدیه مقام معظم رهبری به زادگاه حضرت امام «دانشکده علوم قرآنی خمین» می باشد و همگی وظیفه داریم برای رفع مشکلات و کمبود های این دانشکده تلاش مجدانه داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین الهی زاده با اشاره به نام گذاری سال 1396 به نام « اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال » بیان کرد : رویکرد اقتصادی در اسلام مادی گرایی نیست بلکه کار و تلاش ، عبادت و خدمت به انسان هاست.

وی سیره زندگانی حضرت زهرا (سلام الله علیها ) را نمونه ای بسیار عالی در زمینه اقتصاد مقاومتی دانست و با اشاره به دو دوره درخشان زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها ) ، اظهار کرد : حضرت زهرا (علیها سلام ) در دوران زندگی در مکه مکرمه و به خصوص در دوران محاصره اقتصادی در شعب ابیطالب ، «مقاومت اقتصادی » بارز و درخشانی از خود نشان دادند و در زمان حضور در مدینه منوره نیز با بهره گیری از فرهنگ غنی اقتصادی «وقف» افق جدیدی به نام « اقتصاد مقاومتی » که اقتصادی درونزا بود را تبیین نمودند . جریان فدک و همچنین وقف حیطان سبعه، دو نمونه از جهاد اقتصادی حضرت زهرا (سلام الله علیها ) است .

قائم مقام دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در ادامه بیان کرد: همگی ما در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم می بایست به وقف و احیا و ترویج آن به عنوان یکی از مترقی ترین نظریه های اقتصادی توجه ویژه داشته باشیم و به این نکته نیز توجه کنیم که وقف، هویت اقتصادی دارد ولیکن هدفش فرهنگی می باشد .

وی تأکید کرد: در سال تولید و اشتغال ، تولیدات علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم نیز باید رشد نسبی نسبت به سال های گذشته داشته باشد.

حجت الاسلام الهی زاده افزود : در دانشکده های علوم قرآنی به دنبال خاکسپاری شهدای گمنام هستیم که این اتفاق باعث زنده نگهداشتن راه شهدا و روحیه شهادت طلبی و احساس مسئولیت و بیداری در بین جوانان دانشجو خواهد شد .
Share/Save/Bookmark