امتیاز مثبت
۰
 
بنت‌الزهرا نقوی:
اتحاد مسلمانان استکبار جهانی را متوقف خواهد کرد
بنت‌الزهرا نقوی اتحاد مسلمانان در مقابل استکبار جهانی را دارای اهمیت توصیف کرد و گفت: استکبار جهانی در حال رسوخ به تمامی کشورهای دنیا است و در سال‌های گذشته سیاست‌های دولت هند در تأثیرپذیری از آمریکا و رژیم صهیونیستی با مسلمانان متفاوت شده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۴
کد مطلب: 7785
 
 
بنت الزهرا نقوی از هندوستان که مقاله‌ای با موضوع «استکبارستیزی در قرآن و سیره نبوی» را در یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی ارائه کرد در گفت و گویی با پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، هدف از این نوشتار را آشنایی با ظلم جهانی به مسلمانان دانست و گفت: باید بدانیم که چقدر در جهان ظلم و ستیز زیادی علیه مردم می‌شود که آیات و روایات زیادی داریم که با تکیه بر آن‌ها می‌توانیم با این استکبار مقابله کنیم.
ارائه دهنده مقاله «استکبارستیزی در قرآن و سیره نبوی» با تأکید بر اینکه تحقیق و بررسی زیادی در سیره نبوی داشته است، اظهار داشت: با فرصت کمی که در اختیار داشتم در عصر حاضر هم نگاهی به استکبار و طاغوت داشتم و در آینده بررسی‌های جدید و زیادی در این زمینه خواهم داشت.
این اندیشمند هندی تصریح کرد: همه متوجه هستند که استکبار در دنیای امروز به دنبال ظلم است، در هند و بخصوص پاکستان و افغانستان که ظلم و ستم بیداد می‌کند.
نقوی با اشاره به توجهات رهبر معظم انقلاب و فتوای آیت‌الله سیستانی درباره عراق، گفت: با این تلاش‌ها با رفتن داعش ظلم در عراق کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: امیدواریم که از همه جهان همه به فکر کشورهایی مانند فلسطین که از مستضعفان هستند توجه شود؛ و مواظب این استکبار باشیم که در حال رسوخ به تمام کشورها است.
ارائه دهنده مقاله «استکبارستیزی در قرآن و سیره نبوی» با اشاره به تأثیرات اتحاد مسلمانان در مقابله با استکبار، ابراز داشت: ما باید به جهانیان نشان دهیم که حق خود را می‌شناسیم و زیر نظر رهبر معظم انقلاب راه خود را ادامه می‌دهیم؛ ما برای ادامه مسیر به ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب نیازمند هستیم.
این اندیشمند هندی افزود: هر چند قرآن و امام زمان هستند ولی فقیه نیز باید راهنمای مردم باشد تا مردم در حال حاضر بدانند که باید در چه مسیری حرکت کنند.
نقوی درباره سیاست‌های دولت هندوستان ابراز داشت: دولت هندوستان اعلام می‌کند که ما با اسرائیل و آمریکا در کارهای اقتصادی مشارکت داریم اما در سال‌های اخیر تغییر رویه‌ای پیدا کرده‌اند و از مسلمانان می‌خواهند که به مکه و کشورهای اسلامی سفر کنند. این نشان می‌دهد که سیاست‌های استکبار جهانی را دنبال می‌کنند.
Share/Save/Bookmark