امتیاز مثبت
۰
 
انتشار 5 مقاله علمی توسط عضو هیئت علمی دانشکده علوم قرآنی خوی
تأکید بر توجه بیشتر به رشته علوم قرآن و حدیث/ارائه راهکارهای ارتقاء دانشجویان در پژوهش
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء ، عضو هیأت علمی دانکده علوم قرآنی خوی بر ضرورت توجه بیشتر به رشته علوم قرآن و حدیث تأکید کرد .
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۲
کد مطلب: 5958
 
 
دکتر عسگر بابازاده عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی خوی که از ابتدای سال جاری تا کنون ۵ مقاله علمی را به چاپ رسانده است ، در گفت و گو با خبرنگار ایحاء از خوی ، با تأکید بر لزوم فعالیت بیشتر در زمینه رشته علوم قرآن و حدیث ، به بیان راه کارهایی مؤثر جهت ارتقاء سطح دانشجویان در حوزه پژوهش پرداخت.
دکتر بابازاده اظهار کرد : تلاش مجموعه اعضای هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی خوی بر مطرح کردن و شناساندن دانشکده در سطح جامعه در بعد پژوهشی است.
وی با اشاره به وضعیت علمی کنونی دانشجویان تأکید کرد : مسائل روز رشته علوم قرآن و حدیث باید بیشتر کار شود و دانشجویان باید جدا از موضوعات بنیادی ، به مسائل روز و آکادمیک و پژوهشی که نیاز این رشته می باشند ، سوق داده شوند .
وی در ادامه افزود: باید دانشجویان این رشته با ارائه مقاله های علمی در سطح بالا خودشان را هم ردیف و هم مسیر پژوهش های برتر در رشته علوم قرآن و حدیث برسانند و از مسائل کلیشه ای حاکم بر پژوهش های قرآنی خارج شوند .
عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی خوی در بخش پایانی سخنان خود تأکید کرد: با اینکه در این دانشگاه به صورت تخصصی به مبانی و علوم قرآن و حدیث پرداخته می شود ، اما در بحث پژوهش عقب مانده ایم. دانشگاه باید ارائه دهنده تز های اصلی پژوهش این رشته در سطح کشور و مسیر دهی برای بقیه دانشگاه ها باشد.
 وی افزود : امیدواریم با ارائه مقاله های علمی نو و ارائه طرح جدید و خلاق شاهد شکوفایی این رشته در سطح جامعه باشیم.
Share/Save/Bookmark