امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری طرح جهادی نشر زکات علمی در دانشکده علوم قرآنی تهران
طرح جهادی نشر زکات علمی به همت بسیج دانشجویی در دانشکده علوم قرآنی تهران برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۶
کد مطلب: 11539
 
برگزاری طرح جهادی نشر زکات علمی در دانشکده علوم قرآنی تهران
 
به گزارش ایحا از تهران، طرح زکات علمی، باهدف بهره مندی از ظرفیت عظیم جوانان مومن و انقلابی دانشکده علوم قرآنی تهران، در نشر علوم و تخصص های فردی، ترویج آموزش همگانی قرآن کریم؛ ترویج معارف حدیثی شیعه؛ رفع اشکالات درسی در میان دانش آموزانی که به دلیل مشکلات ناشی از شیوع کرونا یا نیازمندی، امکان استفاده از خدمات آموزشی مطلوب را ندارند آغاز شد.

در این طرح کلاس های رفع اشکال، تعلیم قرآن به کودکان و نوجوانان در بخش های روخوانی ، روانخوانی، تجوید، حفظ و ...  به دانش آموزان بی بضاعت و محروم در هر منطقهانجام می شود.

همچنین برگزاری جلسات نشر تفسیرقرآن، نهج البلاغه خوانی، صحیفه خوانی و... در صورت توانمندی (در میان اقوام، مسجد محله، پایگاه بسیج محله، کانون های فرهنگی محله، اجتماع دوستان، به صورت مجازی و...) از دیگر برنامه های این طرح است.

تولید و نشر جزوه های موضوعی از مباحث تخصصی رشته علوم قرآن و حدیث، رفع اشکال علمی و پاسخگویی به سوالات درسی سایر دانشجویان، تحقیق تخصصی در خصوص هر یک از محورهای پژوهشی رشته علوم قرآن و حدیث، تولید نمودارهای درسی از واحد های درسی اخذ شده جهت استفاده سایر دانشجویان، تولید محصولات آموزشی، از تدریس قرآن، عربی یا هر مهارت و علمی و تخصصی، تولید محصول آموزشی قرآنی یا حدیثی در حوزه کودک (مثل داستان نویسی، تصویرسازی و...)، تاسیس وبلاگ آموزشی جهت نشر مطالب علمی و تدریس دروس یا یک موضوع تخصصی در رشته قرآن و حدیث، تولید پاکدست ها یا محتواهای صوتی (مثل ادعیه ماه رجب، شعبان، رمضان، سبک های قرائت قرآن، هر اثری جهت ترویج فرهنگ قرآن و حدیث)، تشکیل استارتاپ های قرآنی و حدیثی، تشکیل باشگاه ایده پردازی قرآنی (دربستر پیام رسان ها و...)، ساخت صفحات ایسنتاگرامی یا کانال و گروه در پیام رسان های داخلی و ... از برنامه های دانشجویان این دانشکده در این طرح می باشد.

علاقه مندان به شرکت در این طرح می توانند به نشانی: @moradijr ویژه خواهران و نشانی: @fmkelasi ویژه برادران مراجعه نمایند.
Share/Save/Bookmark