امتیاز مثبت
۰
 
پایان نامه «آموزه های کلامی در سوره مبارکه یس» در دانشکده علوم قرآنی میبد دفاع شد
جلسه دفاعیه پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد با موضوع «آموزه های کلامی در سوره مبارکه یس» در دانشکده علوم قرآنی میبد به صورت مجازی برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱
کد مطلب: 11313
 
 
به گزارش ایحا، جلسه دفاعیه دانشجو ابوالفضل عشقی، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم قرآن با عنوان «آموزه های کلامی در سوره مبارکه یس» با راهنمایی دکتر محمدمهدی خواجه پور و داوری دکتر محمدعلی حیدری در دانشکده علوم قرآنی میبد به صورت مجازی برگزار شد.
در چکیده این پایان نامه آمده است:
در اسلام برای عقیده، جایگاه خاصی در نظر گرفته شده است، عقیده می تواند انسان های ناتوان و بی اراده را نیرو و اراده بخشد، انسان های نومید را به سوی امید سوق دهد، حیرانی و سرگردانی را از انسان ها دور کند و گمراهان را به سوی روشنایی هدایت و رهنمون شود. لذا در قرآن شریف به این بعد وجودی انسان اهمیت وافری داده شده است و سوره و آیات شریفه قرآن عمدتا در همین راستا نازل شده است.
سوره شریفه یس نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مشتمل بر نکات اعتقادی فراوانی است که شناخت آنها تاثیر بسزایی در سعادت و تکامل انسان دارد.
این تحقیق در صدد استخراج مهمترین نکات اعتقادی در سوره مبارکه یس می باشد؛ در این پژوهش سعی بر این است که مفاهیم بیشتری از آیات الهی در سوره یاسین که قلب قرآن و جزء سوره های با فضیلت می باشد از نظر کلامی در سه بعد «توحید، نبوت و معاد» تشریح شود؛ با توجه به اینکه ابعاد کلامی این سوره می تواند درک بهتری به انسان بدهد و به شکل آسان تری آن را در زندگی خود به کار گیرد و به سعادت اخروی که آرزو و نهایت غایت تمام بشریت می باشد، دست یابد.
Share/Save/Bookmark