امتیاز مثبت
۰
 
دفاع از پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده علوم قرآنی تهران
پایان نامه دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده علوم قرآنی تهران دفاع شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب: 11610
 
دفاع از پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده علوم قرآنی تهران
 
به گزارش ایحا از تهران، پایان نامه قرآنی با موضوع :«مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت های اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی» با نگارش زینب دانایی فر دانشجوی رشته علوم قرآن در مقطع کارشناسی ارشد، با راهنمایی دکتر عظیم عظیم پور و داوری دکتر محمد فراهانی به صورت مجازی دفاع شد.

این پایان نامه در نهایت با نمره ۱۸.۵ و با کسب درجه بسیار خوب پذیرفته شد

در بخشی از این پایان نامه می خوانیم:
انقلاب کبیر اسلامی در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت که دشمنان زیادی علیه انقلاب توطﺌﻪ کردند. «صدور بیانیه گام دوم انقلاب» که توسط مقام معظم رهبری مطرح شد بیانگر وضعیت انقلاب اسلامی در آستانه چهل سالگی بوده، این بیانیه تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران و به ویژه جوانان که به مثابه منشوری برای «دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی» خواهد بود. معظم له با دور اندیشی و آینده نگری، بیانیه گام دوم انقلاب را در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ ارائه کردند. در این تحقیق با توجه به اهتمام خاص به آینده انقلاب اسلامی، مبانی قرآنی آن با محوریت های اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال آزادی که ادامه دهنده راه نبوت و امامت است بررسی و تبیین خواهد شد.
روش تحقیق ازنوع توصیفی- تحلیلی و استفاده از منابع کتابخانه ای است. نوشتار حاضر بر آن است که در نگارش این پایان نامه به تبیین و بررسی آموزه های قرآنی و تبیین علمی «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» که مایه حفظ و تداوم آن است بپردازد. آیات فراوانی در قرآن راه کار ها و اصول حفظ و استمرار انقلاب اسلامی در مسیر اصلی مبتنی بر آموزه های وحیانی را بیان کرده است. ضرورت و اهتمام ارائه این بیانیه از آن روست که با تبیین آموزه های انقلاب بهره مندی از کلام الهی که مایه دست یابی به حیات واقعی دنیا و آخرت اوست به دست می آید. روح این بیانیه ایمان به خدا و اعتقاد به امت و امید بخشی است.
مهمترین سرفصل های این پایان نامه عبارت اند از:
مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت اقتصاد
مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت عدالت و مبارزه با فساد
 مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت استقلال و آزادی
Share/Save/Bookmark