امتیاز مثبت
۰
 
دفاع از پایان نامه «بررسی و پاسخ به شبهات مربوط به زندگانی حضرت اسماعیل(ع) بر مبنای آیات قرآن کریم» در مراغه
پایان نامه بررسی و پاسخ به شبهات مربوط به زندگانی حضرت اسماعیل(ع) بر مبنای آیات قرآن کریم در دانشکده علوم قرآنی مراغه دفاع شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۲
کد مطلب: 11287
 
 
به گزارش ایحا از مراغه، جلسه دفاع از پایان نامه «بررسی و پاسخ به شبهات مربوط به زندگانی حضرت اسماعیل(ع) بر مبنای آیات قرآن کریم» با نگارش سمیه عبادی بالان، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و با راهنمایی دکتر سید فضل الله رضوی پور و داوری دکتر احد داوری در دانشکده علوم قرآنی مراغه برگزار شد.
این پایان نامه در نهایت با درجه خوب در مراغه پذیرفته شد.
در چکیده این پایان نامه این چنین آمده است:
قصص انبیاء در قرآن، یکی از مهم ترین و جذاب ترین مباحث قرآنی است که انسان می تواند با بررسی آیات مربوط به انبیاء الهی به نتایج مثبت و پرباری در زندگی دست یابد.
آیات بی شماری در قرآن کریم به داستان زندگی پیامبران اختصاص دارد؛ که هر کدام از آنها جنبه های مختلفی از زندگانی این بزرگواران را بیان می کند.
یکی از این پیامبران، حضرت اسماعیل(ع) است که خداوند در هفت سوره از قرآن کریم به بیان زندگانی این حضرت می پردازد و در بیش از ۱۲ آیه ابعاد مختلف زندگی و رسالت این پیامبر را به لحاظ آشنایی با سیره این بزرگوار و نیز عبرت‌آموزی از جنبه های اخلاقی و منش زندگانی و آزمون‌های الهی؛ برای بندگان خویش تشریح می فرماید.
لذا در اين نوشتار ابتدا به آشنایی با زندگانی و سیره حضرت اسماعیل(ع) پرداخته و در ادامه آیات مربوط به ایشان را مورد نقد و بررسی قرار می دهیم و در آخر به بررسی و نقد شبهات وارده بر زندگانی ایشان می پردازیم.
شبهاتی همانند پیامبری حضرت اسماعیل(ع)، دین و آیین ایشان و نیز ذبیح بودن ایشان که این از مهم ترین شبهات وارده بر زندگانی این پیامبر بزرگوار است، هر چند که در تحقیق حاضر با بررسی آیات قرآن و همچنین کتاب مقدس تورات به این موارد پاسخ داده شده است.
Share/Save/Bookmark