امتیاز مثبت
۰
 
با عنوان «نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در پژوهش»؛
پنجمین کارگاه مهارت افزایی اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد
پنجمین کارگاه مهارت افزایی اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با تدریس استاد رمضانعلی بذرافشان برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۸
کد مطلب: 10611
 
 
به گزارش ایحا، پنجمین کارگاه مهارت افزایی اعضای هیأت علمی با عنوان «نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در پژوهش»؛ (پژوهش فناورانه)، با تدریس جناب استاد رمضانعلی بذرافشان و با حضور جمعی از اعضای هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی قم و اعضای هیأت علمی سایر دانشکده های علوم قرآنی کشور به صورت وبینار برگزار شد.
در این کارگاه مباحثی در خصوص نقش و تأثیر علوم مرتبط با فناوری اطلاعات در پژوهش های قرآنی و اسلامی و همچنین نحوه استفاده از فضای مجازی به صورت تخصصی و پیشرفته در جهت ارتقای سطح کیفی پژوهش های دینی و قرآنی مطرح شد.
همچنین، در این کارگاه نحوه استفاده از موتورهای جست و جو و سایت هایی که دارای بیشترین اطلاعات علمی در زمینه علوم قرآن و حدیث هستند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
شایان ذکر است، از مهمترین مباحث این کارگاه 3 ساعته، توجه دادن اعضای هیأت علمی دانشگاه به وجود سامانه هایی بود که ضروری است در آنها ثبت نام کنند تا جدیدترین اطلاعات و یافته ها در زمینه های مطالعات قرآنی را به دست آورند.
همچنین نحوه یافتن مقالات عربی و انگلیسی در سایت های علمی و شیوه دسترسی آسان و کامل به این سایت ها و ترفندهای جست و جوی پیشرفته و دقیق در این سایت ها مورد آموزش و تحلیل و بررسی قرار گرفت.
در لا به لای ارائه مباحث، اعضای حاضر در کارگاه، سؤالات خود را مطرح کردند و استاد بذرافشان به بیان نکات فنی در این خصوص پرداخت.
Share/Save/Bookmark