امتیاز مثبت
۱
 
نشست راهكارهاي ايجاد انگيزه و تقويت اراده در سبك زندگي اسلامي در دانشكده علوم قرآني كرمانشاه برگزار شد
به گــزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از كرمانشاه ، كارگاه آموزشي با عنوان راهكارهاي ايجاد انگيزه و تقويت اراده در سبك زندگي اسلامي با حضور اساتيد، كاركنان و دانشجويان دانشكده علوم قرآني كرمانشاه برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب: 6282
 
 
دكتر محمودي استاد مشاور دانشگاه رازی کرمانشاه در این نشست گفت : انگيزه حالات دروني فرد است كه موجب تداوم رفتارش تا رسيدن به هدف مي‌شود. انگيزه ارتباط مستقيم و مثبت با پيشرفت تحصيلي دارد. به همين علت علاوه بر آنكه انگيزه وسيله‌اي براي پيشرفت تحصيلي در نظر گرفته مي‌‌شود، گاهي از آن به عنوان هدف نيز نام برده مي‌شود، زيرا با افزايش انگيزه، پيشرفت تحصيلي نيز پديد مي‌آيد.

استاد مشاور دانشگاه رازي كرمانشاه اظهار کرد : از آنجا كه هوش و استعداد تحصيلي به‌عنوان دو عامل اساسي در پيشرفت تحصيلي، كمتر تحت تأثير معلم يا مربي واقع مي‌شود، سعي بر آن است كه با افزايش انگيزه دانش‌آموزان و دانشجويان، حداكثر بهره‌وري از هوش صورت گيرد. زيرا در حالت مساوي برابري هوش و استعداد تحصيلي افراد، مشاهده شده است كه پيشرفت تحصيلي افراد با انگيزه چشمگيرتر بوده است. با وجود آنكه معلمان در تغيير هوش و استعداد تحصيلي نقش چنداني ندارند، ولي مي‌توانند در بالا بردن انگيزه دانش‌‌آموزان مفيد واقع شوند.

وي افزود: آنچه كه بيشتر موجب رفتار خود‌جوش مي‌شود، انگيزه دروني است. هدف عمده فعاليت‌هاي پرورشي معلم يا مربي اين است كه دانش‌آموز و دانشجويان به تدريج از انگيزه‌هاي بيروني به سمت انگيزه‌هاي دروني هدايت شود.
Share/Save/Bookmark