امتیاز مثبت
۱
 
دیدار کارکنان دانشکده علوم قرآنی مراغه با امام جمعه این شهرستان
رئیس و کارکنان دانشکده علوم قرآنی مراغه با آیت الله پورمحمّدی، عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شهرستان مراغه دیدار کردند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
کد مطلب: 7515
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از مراغه، در این دیدار آیت الله پورمحمّدی، ضمن عرض خیرمقدم و تبریک انتصاب دکتر محمدی راد به عنوان رئیس دانشکده علوم قرآنی مراغه، برای وی توفیقات الهی در مسیر پیشرفت روزافزون مجموعه و خدمت بیشتر به ساحت مقدس قرآن کریم را از خداوند متعال مسئلت نمود.

 
وی با بیان اینکه وجود دانشکده های علوم قرآنی در سطح کشور نعمتی بزرگ است، اظهار کرد: در گذشته کمبودهای فراوانی در این زمینه وجود داشت، ولی به برکت انقلاب اسلامی، مقدار زیادی از این کمبودها در حوزه علوم و معارف قرآنی برطرف شده است، اما همچنان تلاش بیشتری را از طرف دانشگاه ها و حوزه های علمیه می طلبد.

 
عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شهرستان مراغه، ضمن یادآوری زحمات فراوان انجام شده در ایجاد و راه اندازی دانشکده علوم قرآنی مراغه، از کلیه افرادی که در این خصوص تلاش کرده اند، به ویژه واقفین زمین دانشکده و نماینده وقت شهرستان، تقدیر نمود.

 
آیت الله پورمحمّدی ضمن تشکر از فعالیّت های حجت الاسلام والمسلمین دکتر سبحانی رئیس پیشین دانشکده، حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدی راد در رأس دانشکده علوم قرآنی مراغه را نقطه عطفی برای شهرستان و دانشکده برشمرد و افزود: دکتر محمدی راد از اساتید سطوح عالی در حوزه و دانشگاه می باشند و از شخصیت های برجسته علمی و اجرائی شهرستان هستند.

 
امام جمعه شهرستان مراغه در پایان سخنان خود ، در خصوص منابع مربوط به علوم قرآنی و تفسیر ، توضیحاتی بیان کرد و نماز ظهر و عصر به امامت وی در مسجد جامع شهر برگزار گردید.

در ابتدای این دیدار نیز، دکتر حمید محمدی راد، رئیس دانشکده علوم قرآنی مراغه، ضمن معرفی کارکنان مجموعه، گزارشی را از فعالیت های علمی، پژوهشی، فرهنگی و قرآنی دانشکده علوم قرآنی مراغه ارائه نمود. 

وی افزود: دانشکده علوم قرآنی مراغه بعنوان تنها مرکز تخصصی آموزش عالی علوم و معارف قرآنی در سطح استان آذربایجان شرقی، با هدف خدمت به قرآن و محوریت آشنایی بیشتر آحاد جامعه با حقایق و معارف قرآنی، همچنین تربیت متخصصین متعهد و ولایی، انجام وظیفه می نماید.

وی با تشریح رشته های موجود در دانشکده علوم قرآنی مراغه بیان داشت: تمام تلاش خدمت گزاران مجموعه دانشگاه علوم و معارف قران کریم، تربیت نیروهای متخصص قرآنی، ولایی و انقلابی بوده و در این مسیر نیز به توفیقات زیادی نایل گشته است و اکثر فارغ التحصیلان دانشگاه در بخش های مختلف جامعه اسلامی مشغول به خدمت هستند.

رئیس دانشکده علوم قرآنی مراغه، افزایش تعامل با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و حوزه های علمیه را از برنامه های پیش رو اعلام کرد.

وی ضمن ارزیابی مثبت همکاری های گذشته در زمینه های مختلف، بر ادامه این همکاری ها تاکید نمود.
Share/Save/Bookmark