امتیاز مثبت
۳
 
برگزاری نشست آزاد اندیشی در دانشکده علوم قرآنی مراغه
نشست آزاد اندیشی با موضوع فضای مجازی در بوته نقد، در دانشکده علوم قرآنی مراغه برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۰
کد مطلب: 7416
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از مراغه، این نشست با عنوان الگوی مطلوب ارتباط و راهکارهای آن، آسیب شناسی وضعیت موجود و استفاده بهینه از فضای مجازی با همکاری پلیس فتای شهرستان، در دانشکده علوم قرآنی مراغه برگزار گردید. 

در ابتدای برنامه دو نفر از دانشجویان اعضای انجمن علمی دانشکده، ضمن طرح موضوع و بیان فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه فضای مجازی و راهکارهای استفاده بهینه از آن، سوالات اولیه خود را مطرح نمودند.

در ادامه سرگرد راستی، رئیس پلیس فتای شهرستان مراغه، با تشریح مسولیت ها و وظایف پلیس فتا و تمجید از آگاهی دانشجویان از خطرات فضای مجازی، سوالات انجمن علمی دانشکده را پاسخ گفته و جمعی از دانشجویان حاضر در جلسه، دغدغه ها و نظرات خود را در این زمینه مطرح نمودند.

در پایان برنامه سرهنگ امیری نیا معاون اجتماعی نیروی انتظامی با پخش پاورپوینت، ضمن توضیح بخش هایی از شبکه های اجتماعی موجود، راه های نفوذ و هک شدن برنامه را از طرف کلاهبرداران و جاعلین تشریح نمود.

تهدیدهای فضای مجازی، هداف دشمن از ایجاد فضای مجازی، آسیب‌های فضای مجازی دختران و پسران، نشانه‌های اعتیاد به اینترنت، هشدار در مورد گوشی های اندروید، هشدار در مورد عکس های شخصی درگوشی های اندروید، هشدار در مورد کارت های بانکی و راهکارهای درمان معتادان به اینترنت از دیگر مطالب مورد بررسی در این نشست بود.
Share/Save/Bookmark