امتیاز مثبت
۰
 
دیدار اساتید، مسئولان و دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با آیت الله مکارم شیرازی
اساتید، مسئولان و دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با حضرت آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید دیدار کردند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۲
کد مطلب: 9216
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، اساتید، مسئولان و دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم پیش از ظهر امروز ۹ خردادماه ۱۳۹۸ با حضرت آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید دیدار کردند.
حجت الاسلام علی غضنفری، رییس دانشکده علوم قرآنی قم در این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت های دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم پرداخت و گفت: در سال ۱۳۶۱، مرکزی با عنوان مدرسه تربیت مدرس قرآن کریم توسط سازمان اوقاف و امور خیریه در تهران آغاز به کرد.
وی با بیان این که این مرکز از سال ۱۳۶۸، تحت عنوان آموزشکده تربیت معلم قرآن کریم در مقطع کاردانی، فعالیت خود را در رشته تربیت معلم قرآن مجید طریق آزمون سراسری سازمان سنجش ادامه داد و در سال ۱۳۷۲ به دانشکده تربیت معلم قرآن مجید و سپس دانشکده علوم قرآنی تهران ارتقاء پیدا کرد، افزود: از همان سال علاوه بر تهران، دانشکده قم نیز تأسیس شد و در مقطع کاردانی، کارشناسی و تربیت معلم قرآن کریم اقدام به پذیرش دانشجو کرد.
رییس دانشکده علوم قرآنی قم بیان داشت: ضرورت های فرهنگی و آموزشی کشور و استقبال روزافزون از این دانشکده ها، باعث شد که از سال ۱۳۷۳، با تأیید رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، علاوه بر تهران و قم، دانشکده های دیگری نیز در ۱۴ شهر مشهد، خوی، مراغه، کرمانشاه، شیراز، زاهدان، زابل، شاهرود، آمل، بجنورد، میبد، ملایر، سبزوار و بندرعباس تأسیس و مشغول به جذب دانشجو شوند.
وی ادامه داد: با توجه به حوزه های متنوع فعالیت های قرآنی و نیازهای هر کدام و با در نظر گرفتن امکانات فیزیکی، تجربیات تخصصی و وجود مراکز علمی و پژوهشی، از بهمن ماه ۱۳۸۷ تا به امروز، این مجموعه با نام باشگاه علوم و معارف قرآن کریم به فعالیت خود ادامه داده و با ساماندهی ۲ دانشکده دیگر در شهرهای اصفهان خمین و مجموع ۱۸ دانشکده علوم قرآنی، فعالیت خود را گسترش داده است.
حجت الاسلام غضنفری با بیان این که در حال حاضر ۵۳۸۲ دانشجو در حال فعالیت علمی و پژوهشی در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم هستند، تعداد دانشجویان دکترای در حال تحصیل را ۵۶ نفر، کارشناسی ارشد را قریب به ۱۳۲۶ نفر و تعداد افراد مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی را قریب به ۴ هزار نفر عنوان کرد.
وی افزود: این دانشگاه کاملا قرآنی است و تعداد ۷۳ عضو هیأت علمی و قریب به یکهزار استاد حق التدریس در این دانشگاه در حال فعالیت هستند و فضای فرهنگی دانشگاه بسیار نزدیک به حوزه علمیه است و دانشجویان مؤمن و متعهد در این دانشگاه تحصیل می کنند.
Share/Save/Bookmark