امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری جلسه هم اندیشی اساتید دانشکده علوم قرآنی اصفهان جهت آمادگی بیشتر برای سال تحصیلی جدید
جلسه هم اندیشی اساتید دانشکده علوم قرآنی اصفهان جهت آمادگی بیشتر برای سال تحصیلی جدید برگزار شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۰
کد مطلب: 9612
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از اصفهان، جلسه هم اندیشی اساتید دانشکده علوم قرآنی اصفهان در محل مرکز تجقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان با حضور رئیس دانشکده و اعضای هیأت علمی برگزار شد.
در این جلسه که با تلاوتی چند از آیات قرآن کریم آغاز شد حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید احمد سجادی، رئیس دانشکده علوم قرآنی اصفهان سخنانی را ایراد کرد.
وی در ابتدا ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را تسلیت گفت و از تمامی افراد حاضر در جلسه تشکر کرد.
رئیس دانشکده علوم قرآنی اصفهان در ادامه بیان داشت: امروز در این مرکز گرد هم آمده‌ایم تا از نقطه نظرات اساتید گرامی بهره‌مند شویم و انشاءالله جلسه‌ای باشد که شما در حوزه مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، کلاسهای درس و ... به ما فکر دهید. این‌گونه جلسات غالباً سالی یک‌بار برگزار می‌ شود تا شما عزیزانی که مستقیماً با دانشجویان در ارتباط هستید و دغدغه خاطرهایی در این خصوص دارید نقطه نظرات خود را به‌صورت خودمانی با ما در میان بگذارید، حتی اگر صریحاً انتقاد شخصی به خود بنده باشد استفاده می‌کنم. امیدوارم در ترم جدید بتوانیم محیطی آرام، علمی و فرهنگی را برای دانشجویان مهیا کنیم و قدمی در راستای آموزش‌وپرورش آن‌ها برداشته باشیم.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد محقق، معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشکده ضمن عرض تعزیت ایام، توفیق عزاداری و پیروی از سیره و منش حضرت اباعبدالله(ع)، افزود: در سال تحصیلی جدید در صورت استقبال حداکثری ظرفیت جذب و پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ۱۲۰ نفر روزانه و ۶۰ نفر شبانه و ۳۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد خواهد بود که با احتساب دانشجویان سال‌های قبل حدود ۴۵۰ نفر دانشجو خواهیم داشت.
وی ادامه داد: با توجه به تغییراتی که در چارت سازمانی دانشکده صورت گرفته سمت معاونت آموزش حذف و این معاونت در قالب سه پست کارشناس آموزش، کارشناس پژوهش و مدیر گروه آموزشی به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
سپس دکتر ناظمی، کارشناس آموزش دانشکده ضمن تشکر از حضور اساتید و پذیرفتن دعوت دانشکده به بیان نکات آموزشی پرداخت و گفت: دانشکده علوم قرآنی اصفهان از سال ۱۳۹۰ با پذیرش دانشجو در دو رشته علوم قرآن خواهران و رشته تفسیر برادران فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۹۱ رشته تربیت‌معلم اضافه گردید. در سال ۱۳۹۲ به ساختمان اصلی دانشکده واقع در ابتدای شهر دولت‌آباد، خیابان حسام دولت‌آبادی منتقل و هم‌زمان به جذب دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداخت.
وی ادامه داد: سال ۱۳۹۴ رشته علوم حدیث و تفسیر خواهران به ظرفیت پذیرش دانشجو افزود و هم‌زمان با سال ۱۳۹۵ و تجمیع رشته‌ها به رشته علوم قرآن و حدیث دانشکده نیز فعالیت خود را در این راستا ادامه داد.
کارشناس آموزش دانشکده علوم قرآنی اصفهان با بیان این که تعداد فارغ‌التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشکده تاکنون ۲۰۰ نفر و تعداد دانشجوی فعال ۳۵۰ نفر است، خاطرنشان کرد: سعی دانشکده همواره بر استفاده از اساتید شاخص و مبرز بوده است.
وی در ادامه با توجه به لزوم و تأکید دفتر مرکزی دانشگاه مبنی بر حضور و غیاب کلاس‌ها به‌صورت مجازی از طریق سامانه گلستان و برچیده شدن حضور و غیاب کاغذی بیان داشت: پرداخت حق‌الزحمه اساتید با همه تأخیرها منوط به انجام حضور و غیاب اینترنتی است.
ناظمی در ادامه توضیحاتی درباره نحوه کار با این منو سامانه گلستان ارائه کرد و افزود: «حداکثر دو هفته بعد از برگزاری جلسه درس، ثبت حضور و غیاب امکان‌پذیر است؛ تعطیلات رسمی جز جلسات درس برگزارشده محاسبه نمی‌گردد؛ حداقل برگزاری 14 هفته جلسه ثبت‌شده ضروری است؛ گزارش‌گیری درخصوص وضعیت تشکیل کلاس‌ها را ماهی یک‌بار چک کنید؛ در دانشکده در ترم اول سال ۹۷ حدود ۱۹ نفر از اساتید حضور و غیاب کمتر از ۱۴ هفته دارند.
خانم دکتر آذربایجانی، مدیر گروه آموزش دانشکده ضمن خیرمقدم به اساتید بیان داشتند: ترم تحصیلی جدید فعالیت دانشکده با ۵۳ استاد آغاز خواهد شد که از این تعداد ۴۷ نفر اساتید مدعو دانشکده می‌باشند. برنامه درسی کلاس‌ها بر اساس زمان‌بندی‌های اعلام‌شده از سوی اساتید چیده شده است، از این رو روزهای سه‌شنبه و یک‌شنبه روزهای پرکار و فشرده‌ای خواهد بود، روزهای دوشنبه ساعت 10 تا 12 نیز ساعت برگزاری برنامه‌های فرهنگی دانشکده می‌باشد.
وی در ادامه چند نکته را متذکر شد: گروه مجازی اساتید در برنامه واتس اپ راه‌اندازی شده تا نقطه نظرات اساتید، نکات آموزشی، درسی و مفید به اشتراک گذاشته شود؛ دو فرم در این گروه قرار خواهد گرفت که شامل فرم طرح درس و فرم گزارش تدریس می‌باشد که لازم است اساتید گرامی آن‌ها را تکمیل و ارسال نمایند. تکمیل این فرم‌ها به همفکری و هم‌اندیشی اساتیدی که دروس مشترک ارائه می‌نمایند کمک شایسته‌ای خواهد نمود. اساتید می‌تواند تکمیل گزارش تدریس ۱۶ جلسه را مبنی بر آنچه تدریس شده و منبع تدریس با توجه به سرفصل دروس به نماینده کلاس واگذار نمایند.
پس از بیان کلیات توسط ریاست و کادر آموزش دانشگاه، اساتید نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.
Share/Save/Bookmark