امتیاز مثبت
۱
 
یادداشت رئیس دانشکده علوم قرآنی اصفهان در خصوص 27لاله پرپر شهر شهیدان اصفهان
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۶
کد مطلب: 8505
 
یادداشت رئیس دانشکده علوم قرآنی اصفهان در خصوص 27لاله پرپر شهر شهیدان اصفهان
 
بسم الله الرحمن ارحیم
خون گریستیِ اصفهان
به یاد دارم چون در این شهر رزمندگان را به سوی جبهه های نبرد بدرقه می کردند و مادران متعدد را که فرزندانشان را شاید برای آخرین بار چگونه درآغوش می گرفتند و صورت آنان را غرق در بوسه می نمودند و دل هایی که نمی توانست از هم جدا شوند و همسرانی که در گوشه ای با شوهران آخرین سخنان را زمزمه می کردند و در پایان یکی دیگری را به حسین(ع) می سپرد و دیگری اورا به زینب(س) حوالت می نمود.
و باز به یاد دارم چگونه با چشمی اشک ریز به استقبال کبوترانی خون گون می رفتیم و تا خاکسپاری در ملکوت گلستان شهدا بدرقه شان می کردیم.
خانواده های شهدا که بهترین عزیزانشان را در راه خدا فدا نموده بودند آنچنان صحنه های زیبایی خلق می کردند و دیگران را به صبر و تحمل دعوت می نمودند که تو گویی مردم عزادارند و آنان تسلی خوان.
سال ها گذشت و یادمان رفت این شهر،شهر شهیدان است،با آنکه هنوز شهیدان گمنام را تشییع می کردیم و بازماندگان شهیدان را تا افلاکی شدن در خاک اصفهان می دیدیم ولی فراموش کردیم از کجا عزت آمد و از خون بهای کدام جوان لاله های خونین رنگ استقلال رویید و باز سرگرم تجمل گرایی شدیم و برخی از نااهلان و استکباربارگان را بر خودمان مسلط دیدیم.
یادمان رفت مدافعان حرم را و یادمان رفت عزت آفرینان را و فراموش کردیم آزادگان را و به فراموشی سپردیم جان بازانِ سرافراز را،همانان که نشستند تا ما سرافراز و پابرجا بمانیم.
توگویی فراموشی همه وجودمان را خورد و خودمان تکه ای از فراموشی شدیم.
روزی در این شهر صدها شهید را بر دست ها تشییع و روزی بعد هزاران جوان را برای دفاع مقدس بدرقه کردیم.
چند روزی است اصفهان حال خوشی ندارد نه به خاطر آن که شهید داده که این رسم اوست بلکه به خاطر آنکه فراموش کرده عزت آفرینان را،چون در خوشی امروز ذی نعمتان را از یاد برده و امروز باید در غم از دست دادن بیست و هفت تن از آنان به تفکری دوباره فرو رود.
باید یادمان باشدکه عزت ما مدیون مذاکرات با دشمنان نیست بلکه تمام آن در پرتو خون شهیدان و استمرار حرکت مقاومت در برابر ستم پیشگان است.
یادمان باشد امنیت ما در لای لایِ کاغذهای دیپلماسی نیست بلکه در لای لایِ تفکر مقاومت است.
یادمان باشد که سربلندی در پرتو سخن ولی امر مسلمین است.
یادمان باشد که همه ما پاسخگوی خون شهیدان هستیم.
یادمان باشد فرزند شهید فردا از ما خواهد پرسید،من پدر دادم تو چه کردی؟؟
یادمان باشد.....
Share/Save/Bookmark