امتیاز مثبت
۲
 
عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی قم:
پیامبر اسلام، برای همه انسان ها در همه اعصار، رحمت است
عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی قم در جمع کارکنان این دانشکده به بیان ویژگی های پیامبر مکرم اسلام پرداخت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب: 11792
 
 
به گزارش ایحا، حجت الاسلام و المسلمین جعفر بچاری عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی قم در ابتدا ضمن تبریک فرارسیدن سالروز مبعث نبی مکرم اسلام، با اشاره به آیه ۱۰۷ سوره انبیاء گفت: در این آیه خدای تعالی می فرماید: «وَ ما أَرْسَلْناكَ إِلَّا رَحْمَةً لِلْعالَمِينَ: و ما تو را جز رحمتى براى جهانيان نفرستاديم». از این آیه اینگونه برداشت می شود که پيامبر اسلام صلى الله عليه و آله براى همه‌ى انسان‌ها، در همه‌ى اعصار و تمامى مكان‌ها رحمت است و نيازى به پيامبر ديگرى نيست و این خصوصیت برای جامعه قرآنی می تواند یک ویژگی خاص باشد.

وی اظهار کرد: اولین نکته ای که از عبارت « رَحْمَةً لِلْعالَمِينَ » به ذهن می رسد این است که همه پیروان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم به ویژه دانشجویان قرآنی باید مانند ایشان مایه رحمت باشند و معارف قرآن را به کل جهان منتقل کنند؛ یعنی باید جهانی فکر کنند.

بچاری در ادامه به بیان شباهت های پیامبر اسلام و امام زمان عج پرداخت و گفت: دو مبحث مهم در دین اسلام است که باید به آن توجه ویژه شود؛ یکی بعثت پیامبر(ص) و دیگری ظهور امام زمان (عج) است. همان طور که حضرت محمد (ص) آخرین پیامبر خداست امام زمان (عج) هم آخرین حجت خداست، همان طور که پیامبر اکرم حجت خدا برای همه بشریت است امام زمان (عج) هم حجت خدا برای همه است، همان طور که اسلام کامل کننده همه ادیان است، خود دین اسلام با ولایت امیرالمؤمنین(ع) کامل شد و برقرای کامل دین نیز توسط امام زمان (عج) انجام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: ما که شیعه هستیم و مفتخریم به پیروی از پیامبر و اهل بیت علیهم السلام باید در راستای بعثت و ظهور گام برداریم تا در جهانی شدن دین اسلام سهیم باشیم.
Share/Save/Bookmark