امتیاز مثبت
۰
 
هم زمان با هفته پژوهش:
کارگاه آموزشی نرم افزار فیش نگار3 در دانشکده تربيت مدرس قرآن مشهد برگزار شد
هم زمان با هفته پژوهش، کارگاه آموزشی نرم افزار «فیش نگار۳» با هدف آشنايي دانشجویان پژوهشگر با این نرم افزار ، در لابراتوار دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۷
کد مطلب: 943
 
آقاي شريفي آموزش نرم افزار فيش نگار 3 دانشکده تربيت مدرس قرآن مشهد
 
آقاي شريفي آموزش نرم افزار فيش نگار 3 دانشکده تربيت مدرس قرآن مشهد

به گزارش ایحا از مشهد هم زمان با هفته پژوهش و در حاشیه بر پایی نمایشگاه آثار استادان و محصولات نرم افزاری مراکز تحقیقاتی، کارگاه آموزشی نرم افزار «فیش نگار۳» با هدف آشنايي دانشجویان پژوهشگر با این نرم افزار و استفاده از امكانات آن در راستاي فعاليت هاي تحقيقاتي، در لابراتوار دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد برگزار شد.
مهندس وحید شریفی نماینده مرکز تحقیقات کامپیوتری نور در مشهد و استاد این کارگاه، در ابتدا دو نرم افزار «تراث» و «قاموس النور» را به دانشجویان معرفی کرد و در ادامه کارگاه به توضيح و تبيين نحوه به كارگيري نرم افزار فیش نگار۳ پرداخت.
نرم افزار فیش نگار یکی از برنامه‏ هایی است که در جهت فیش برداری الکترونیکی و ثبت منظم و طبقه بندی شده یادداشت‏ ها و با هدف کمک به پژوهشگران در امر فیش برداری تهیه و تولید شده است. محتوای این نرم افزار شامل: فیش برداری موضوعی و لفظی بر مبنای کلید واژه، نمایه با امکانات متنوع، دسترسی آسان به فیش ها بر اساس تاریخ، موضوع، منبع، کلید واژه، نمایه و یا سخنرانی، فیش برداری صوتی با امکانات متعدد و جستجوی پیشرفته و سریع در فیش ها، گزارش گیری پیشرفته بر مبنای اقسام گزینش ها، حفظ مشخصات قلم و پاراگراف، ابعاد مختلف کاغذ، خروجی در قالب فایل word و امکان ویرایش گزارش در محیط word ، خروجی گزارش به شکل مقاله و کتاب، استفاده از بانک های متنوع و امکان ادغام و یا تجزیه آنها در دو رایانه مختلف و امکان ارسال سریع متن از برنامه ها و نرم افزارهای دیگر به فیش نگار، می باشد.
در نسخه جديد فیش نگار امكانات ديگري چون حضور منوي راست كليك در محيط نرم افزارهاي اسلامي و اينترنت و غيره براي برداشت سريع متن و منبع فيش ها، تشخيص خودكار منبع در نرم افزارهاي اسلامي، درج خودكار آدرس صفحات اينترنتي در پايان فيش هاي اينترنتي، افزايش سرعت و... وجود دارد كه تسلط و به كارگيري آن براي پژوهشگران ضروري است.
گفتنی است: نرم افزار فيش نگار تا كنون در سه نسخه منتشر شده كه از اين به بعد آپديت ها از طريق www.fishnoor.com منتشر خواهد شد.

Share/Save/Bookmark