امتیاز مثبت
۱
 
رئیس مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم:
هرگونه ارتباط و انس با قرآن آثار و برکات بسیاری در زندگی ما خواهد داشت.
محفل باشکوه انس با قرآن کریم به مناسبت هفته وحدت و در آستانه ولادت پیامبر اعظم(ص) و امام صادق (ع) توسط دانشکده علوم قرآنی قم در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۸
کد مطلب: 10045
 
 
به گزارش ایحا، محفل باشکوه انس با قرآن کریم به مناسبت هفته وحدت و در آستانه ولادت پیامبر اعظم(ص) و امام صادق(ع) توسط دانشکده علوم قرآنی قم با حضور قاری بین المللی حاج حمیدرضا احمدی وفا، حافظ بین المللی محمد حسین سلیمانی پور، قاری نوجوان محمد مهدی طالبیان و اجرای گروه تواشیح بین المللی معراج در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین علی قاسمی رئیس مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به بیان نکاتی درباره ارتباط و انس با قرآن پرداخت و گفت: هر گونه ارتباط و انس با قرآن آثار و برکات بسیاری در زندگی ما خواهد داشت.
وی با تأکید بر فرهنگ مجالست و انس با قرآن و تأثیر آن در زندگی فردی و اجتماعی جامعه مؤمنان، ریشه کاستی‌های موجود در جوامع اسلامی از جمله میهن عزیزمان را دوری و ابتعاد عموم جامعه و مسئولان از مفاهیم و معارف قرآن دانست.
حجت الاسلام والمسلمین قاسمی تنها راه سعادت جامعه بشری را بازگشت به قرآن و معارف انسان ساز آن عنوان‌کرد.
رئیس مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بازگشت به قرآن و نشستن بر خوان معارف الهی و انس و فهم و عمل به آموزه‌های قرآن را تنها راهکار حل معضلات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و حتی اقتصادی کشورمان دانست و با تأکید بر اثرات تربیتی انس با قرآن و ساختن تفکر و اندیشه فرد فرد جامعه اسلامی قرآن را شفای حقیقی نابسامانی‌ها معرفی کرد.
وی بیان داشت: مؤمنی که اندیشه‌اش تربیت یافته قرآن باشد، با فرهنگ کار و تلاش و نظم خو گرفته و در اعتلای دین و دنیای خود می‌کوشد و اهل خمودگی و تنبلی نیست و مؤمنی که مأنوس با قرآن و تربیت یافته آن باشد براساس آموزه‌های قرآنی دست دوستی به دشمنان خدا و ظالمان نمی‌دهد و با آنان هم رأی و هم پیاله نمی‌شود.
رییس مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ادامه داد: مؤمنی که تفکری قرآنی دارد به گزاره‌های آن معتقد است در برابر کافران و ستمگران به بشریت سکوت نمی‌کند و مانند کوهی استوار راسخ و ثابت قدم طریق هدایت و سعادت قرآنی را می‌پیماید.
Share/Save/Bookmark