امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری نشست «مقاومت و دفاع از مظلوم در نگاه قرآن و بررسی آن در سیره سردار سلیمانی» در دانشکده علوم قرآنی مشهد
نشستی با موضوع «مقاومت و دفاع از مظلوم در نگاه قرآن و بررسی آن در سیره و سبک عملی شهید حاج قاسم سلیمانی» در دانشکده علوم قرآنی مشهد به صورت غیرحضوری برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۹
کد مطلب: 11594
 
 
به گزارش ایحا، با همکاری انجمن علمی دانشجویی در آ ستانه بزرگداشت اولین سالگرد عروج آسمانی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نشست علمی تخصصی با موضوع «مقاومت و دفاع از مظلوم در نگاه قرآن و بررسی آن در سیره و سبک عملی شهید حاج قاسم سلیمانی» در دانشکده علوم قرآنی مشهد برگزار شد.
در این نشست ۹۰ دقیقه ای که با ارائه دکتر محمد جواد توکلی خانیکی، عضو هیئت علمی دانشکده علوم قرآنی مشهد در سامانه ادوبی کانکت به صورت زنده برگزار شد در ابتدا ضمن اشاره به آیات قرآن کریم با محتوای شهادت و مقاومت در راه حق، به اهمیت جهاد، مقاومت و شهادت در راه خدا پرداخته شد و معانی دقیق این مطالب نیز بیان شد.
همچنین ضمن تعریف و تبیین مصادیق آیات مذکور، به اهمیت و مصادیق فعالیت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در مسیر مقاومت اشاره شد.
از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بحث شناخت صحیح دشمن و ابزار و دستاویزهای آنان برای ضربه زدن به بدنه اسلام و جمهوری اسلامی ایران بود که توسط سخنران نشست توضیح داده شد.
در خاتمه جلسه با بهره گیری از آیات قرآن کریم، شرط موفقیت در مسیر مقاومت و در راه خدا، ثبات قدم معرفی و توضیح داده شد که مقاومت و ثبات قدم در مسیر الهی باعث شکست صد در صدی دشمن خواهد بود. و البته چنین تاکید شد که مسوولان باید بیش از پیش با قرآن و مخصوصا آیات با محتوای مقاومت مانوس باشند.
Share/Save/Bookmark