امتیاز مثبت
۰
 
پایان نامه قرآنی در مقطع کارشناسی در دانشکده علوم قرآنی اصفهان برگزار شد
پایان نامه قرآنی در دانشکده علوم قرآنی اصفهان دفاع شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب: 11710
 
 
به گزارش ایحا از اصفهان، جلسه دفاع از پایان نامه « ﭘﯿﺎمﻫﺎي ﮐﺎرﺑﺮدي ﻓﺮازﻫﺎ و آﯾﺎت ﻗﺮآن ﺑﺎﺗﮑﯿﻪ ﺑﺮﻣﺠﻤﻮﻋﻪ آﺛﺎر ﺣﺠﺖ اﻻﺳﻼم و اﻟﻤﺴﻠﻤﯿﻦ ﻣﺤﺴﻦ ﻗﺮاﺋﺘﯽ و ﺑﺮﺧﯽ ﺗﻔﺎﺳﯿﺮ مشهور (آیات ۳۱ - ۴۵ سوره فاطر و آیات ۱- ۸۳ سوره یس)» با نگارش خانم فاطمه زهرا شجاعی دانشجوی رشته تربیت معلم قرآن در مقطع کارشناسی و راهنمایی دکتر محمد محقق و داوری دکتر مجتبی قربانیان در دانشکده علوم قرآنی اصفهان برگزار شد.

این پایان نامه در نهایت با درجه بسیارخوب پذیرفته شد.

چکیده این پایان نامه به شرح ذیل است:
این پژوهش کنکاشی هر چند سطحی در معارف قرآن کریم ، با هدف گرد آوری پیام‌های اعتقادی و اخلاقی بخشی از آیات کلام الله صورت گرفته است .
این مجموعه متشکل از پیام‌های اعتقادی و اخلاقی آیات ۳۱ تا ۴۵ سوره فاطر و آیات ۱ تا ۸۳ سوره یس می‌باشد . شیوه انجام کار گردآوری مطالب بر اساس تفسیر المیزان با استفاده از تفاسیر نور ، نمونه ، مهر ، راهنما ، اطیب البیان فی التفسیر القرآن و . . در دو بخش اعتقادی و اخلاقی بوده است.
در فضیلت سوره فاطر همین بس که از حضرت محمد (صلی الله علیه و آله وسلم) روایت شده است : هر کس سوره فاطر را قرائت کند در روز قیامت سه در از درهای بهشتی او را صدا می‌زند که از هر کدام از این سه در که خواست وارد شود . فدای کلام زیبای حضرت صادق ( علیه السلام ) که فرمودند : براستی برای هر چیزی قلبی است و قلب قرآن سوره یاسین است .
Share/Save/Bookmark