امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری نشست علمی « ویژگی های مکتب شهید سلیمانی» در مشهد
به مناسبت بزرگداشت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، نشست علمی « ویژگی های مکتب شهید سلیمانی» در دانشکده علوم قرآنی مشهد برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۱
کد مطلب: 11620
 
 
به گزارش ایحاء از مشهد، به مناسبت بزرگداشت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی نشست علمی «ویژگی های مکتب شهید سلیمانی» با حضور حسین خسروی اسفزار نماینده بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی و از دانش آموختگان دانشکده علوم قرآنی مشهد، به صورت غیرحضوری برگزار شد.

در این نشست حسین خسروی ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت زهرا(س) و گرامیداشت اولین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت شهید محسن فخری زاده، گفت: در وجه تسمیه صدیقه طاهره(س) به فاطمه که از واژه فطم به معنی جداشدن گرفته شده است مصادیقی را علماء ما ذکر می کنند. در روایتی رسول خدا(ص) فرمود: سُمِيَّتْ فَاطِمَةُ فَاطِمَةَ‌ لاِنَّ‌ الْخَلْقَ فُطِمُوا عَنْ‌ كُنَهِ‌ مَعْرفَتِهَا یعنی وجه نامگذاری دخترم به فاطمه دلیلش این هست که خلق خدا از شناخت حقیقی حضرت زهرا(س) جدا شدند و توضیح داد که انسان ها از شناخت عمق شخصیت بی بی دو عالم عاجز هستند.

وی در ادامه در خصوص دهه بصیرت گفت: در سال ۱۳۸۸ بعد از انتخابات آنچه معروف شد به نام دروغ تقلب در انتخابات، به اعتراف مسئول دفتر رییس جمهور، این تقلب رمز فتنه بوده است.

خسروی در بیان اهمیت بصیرت به آیات ۱۲۴ الی ۱۲۶ سوره طه و بیاناتی از امیر مؤمنان (ع) به عنوان یک مصداق اشاره کرد و یکی از وظایف جوانان را مطالعه تاریخ و عبرت آموزی دانست .

نماینده مجلس یازدهم از جوانان خواست که به سراغ این بروند که در سال ۸۸ چه اتفاقی افتاده و این زمینه را چه کسانی و چطوری فراهم کردند که دشمن علاقه مند شده بود با هدف سرنگونی نظام، انقلاب و کودتای مخملی راه بیاندازد.

خسروی اظهار کرد: در سال ۱۳۸۸ حدود ۸۵ درصد مردم در انتخابات شرکت کردند که این در دموکراسی دنیا تقریبا بی سابقه بود ولی این شیرینی با همین عنوان دروغ تقلب بر کام مردم تلخ شد و اعتماد مردم از بین رفت و عده ای از داخلی ها رفوزه شدند و وظیفه خود را در قبال مقام معظم رهبری انجام ندادند یعنی زمانی که مقام معظم رهبری فرمودند «أینَ عمار»؛بگویید، رسا بگویید، مبین بگویید. و خسارت های فراوانی دیدیم تا آنجا که غصه می خوریم که از درون کشور و نظام، پیشنهاد تحریم های فلج کننده داده شد که ما تا همین الان آثار زیان بارش را می بینیم.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، ماموریت چهل ساله دوم را بر دوش جوانان متدین گذاشتند. رهبری فرمودند که چهل سال دوم آسان تر است به شرطی که جوانان عزیز شانه زیر بار مسئولیت بدهند.

حسین خسروی ضمن اظهار مجدد تاسف فقدان عمار انقلاب بیان داشت: رهبری قبلا فرموده بودند که من چهل سال است ایشان را به عنوان یک فیلسوف می شناسم و آیت الله مصباح خلا علامه طباطبائی و شهید مطهری را پر کرده بود.

نماینده مردم بیرجند در ادامه جلسه در خصوص شهید سلیمانی گفت: دیدگاه من این است که جهان اسلام مدیون شهید سلیمانی است با این دلیل که اولا یک جریان قدرتمند مقاومتی به شکرانه خدا و اخلاص شهیدان ما در دنیای اسلام شکل گرفته است که دیگر قدرتمندان به شکل سابق نمی توانند در مقابل مسلمانان استکبار بورزند و اعمال حاکمیت بکنند و حقوق مسلمانان را پایمال کنند و آنچه در لبنان، فلسطین، یمن، عراق، افغانستان، پاکستان و ... روی داده به مقدماتش که نگاه کنید زحمات خالصانه امثال شهید سلیمانی، ابومهدی المهندس و همه شهدای انقلاب ماست.

خسروی ادامه داد: از اعلامیه بالفور در به رسمیت شناختن کشور غاصب اسرائیل بیش از ۷۰ سال می گذرد و عزیزان اهل تسنن در فلسطین با سنگ و هر طور توانستند از دین و مرز خودشان دفاع کردند ولی امروز سنگ فلسطین تبدیل به موشک شده است.

وی با اشاره به رزمایش اخیر فلسطین که تجهیزات متنوع و متکثر خود را به نمایش گذاشتند، تصریح کرد: امروز آنچه در نوار غزه می بینید، می شنوید و می خوانید به اعتراف دوستان اهل سنت در فلسطین از ابتکارات شهید سلیمانی بود.

حسین خسروی اظهار کرد: امروز اگر حزب الله لبنان به عنوان یک قدرت و خط مقدم جهان اسلام در کنار برادران اهل سنت فلسطین در دفاع از قبله گاه اول مسلمانان با قدرت ایستاده اند، تمام این خدمات به شهید سلیمانی و سایر شهداء برمی گردد.

وی حاضران را به مطالعه کتبی در خصوص شهید سلیمانی دعوت کرد و در قالب طرح سوال از مخاطبین گفت: چرا شهید سلیمانی اینطور شد و کاری کرد که حتی دولت ها هم نمی توانستند انجام دهند و چرا اینقدر منشا رحمت و برکت در خیلی از زمینه ها شد؟ زیرا شهید سلیمانی فقط یک شخصیت نظامی نبود بلکه یک شخصیت سیاسی و یک دیپلمات واقعا موفق هم بود.علت همه این برکات و موفقیت ها در ویژگی های مکتب شهید سلیمانی عزیز است و سرآمد تمام ویژگی ها «بندگی» اوست.

نماینده مجلس شورای اسلامی دومین ویژگی شهید سلیمانی را حساسیت بسیار بالا نسبت به حق الناس دانست و گفت: در خصوص آیه «... إِنَّ رَبَّكَ لَبِالمِرصادِ » معلم قرآن، امیرمومنان(ع) در نهج البلاغه مرصاد را حق الناس معرفی کردند. اگر حساسیت شهید سلیمانی را مدیران ما در بخش های دیگر داشتند، قطعا آن بخش ها نیز موفق بوده و دچار آشفتگی نمیشدند.

دانش آموخته دانشکده علوم قرآنی مشهد سومین ویژگی مکتب شهید را ولایتمداری ایشان به معنای واقعی ذکر کرد و گفت:۱۳ دی ماه سال ۹۸ شیشه عمر شهید سلیمانی را شکستند ولی عطر شهید هر روز در دنیا در حال گسترش است.

وی افزود: امثال شهید سلیمانی و همچنین سید حسن نصرالله حرفشان این است که ما نیت رهبر جمهوری اسلامی ایران را بدانیم و احتمال بدهیم منظور ایشان چه هست و آن را انجام می دهیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی در خاتمه شهید سلیمانی را به ولایتمدار ولایت افزا تعبیر کرد که دیگران را به ولایت نزدیک و عاشق می کرد.

وی در پایان با اشاره به روایتی از حضرت امیر(ع) از کتاب مفاتیح الحیات گفت: حضرت می فرمایند:«علم قدرت می آورد، هرکه یافت مسلط می شود و هرکه نیافت دیگران بر او مسلط می شوند». از شما و تمامی جوانان میخواهم  راه شهیدان به خصوص شهید سلیمانی و فخری زاده را هم در علم و هم در اخلاق ادامه دهید تا ان شالله پایان عمر ما نیز ختم به شهادت شود.
Share/Save/Bookmark