امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری ویژه برنامه نشاط دانشجویی در آمل
ویژه برنامه نشاط دانشجویی در دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۲
کد مطلب: 11800
 
 
به گزارش ایحا از آمل، ویژه برنامه نشاط دانشجویی از سوی کانون و تشکّل های دانشجویی دانشکده علوم قرآنی آمل با همکاری امور فرهنگی و با حضور کارکنان و دانشجویان این دانشکده برگزار شد.

مهدی شکراللهی عضو شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به بیان نقش جوانان در ایجاد دولت اسلامی پرداخت.

وی در ابتدا با گرامیداشت یاد و نام نخستین حامی نبی مکرم اسلام حضرت ابوطالب علیه السلام بیان کرد: خداوند در سوره مبارکه ضحی وقتی نعمت های ویژه خودشان را بر پیغمبر گرامی اسلام می شمارند یکی از آنها این بود که تو یتیم شده بودی اما من مجدداً یک پدر و مادری به تو دادم که جای پدر و مادر تو را پُر کرده و تو را از یتیمی در آوردند و آن نعمت ویژه به پیامبر اسلام حضرت ابوطالب و فاطمه بنت اسد بوده اند.

دبیر انجمن علمی دانشجویی دانشکده علوم قرآنی آمل در ادامه در خصوص دولت اسلامی گفت: تحقق دولت اسلامی در بستر تغییرات اجتماعی از دولت شبه مدرن به نمونه آرمانی ممکن است که در نهایت مقدمه دولت کریمه حضرت صاحب الزمان عج قلمداد گردد.

وی یکی از کلان های شاخص اصلی برای دولت اسلامی را «کارآمدی» عنوان کرد و افزود: مسئله کارآمدی در نظام سیاسی اسلام از اهمیّت بیشتری برخوردار است. مسئله کارآمدی در ادبیّات دینی اسلام نیز بی سابقه نیست و هم بطور مستقیم و هم غیرمستقیم می توان از قرآن و روایات و به ویژه احادیث امام علی(ع) در این زمینه بهره گرفت.

شکراللهی در خصوص نقش جوانان در ایجاد دولت اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: رهبرمعظم انقلاب در بیانیه گام دوم که بحث جامعه سازی و تمدن سازی و در واقع زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر عج است مخاطب اصلی خودشان را جوانان قرار دادند.

وی افزود: جوانگرایی به معنای پیرزدایی نیست منتها کنار رفتن به معنای این است که با تجربه ها و کسانی که سِنّی از آن ها گذشته به اتاق مشاوره و فکر بروند و بدنه اجرایی که نیاز به نیروی جوان دارد، مدیران جوان، کارآمد، جهادی، باسواد، انقلابی و متدین که حلّال بسیاری از مشکلات حل شدنی کشور هستند، بیایند و کار را بدست بگیرند و امید را به کشور برگردانند.
Share/Save/Bookmark