امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری نشست تخصصی هفته وحدت در دانشکده علوم قرآنی مراغه
نشست تخصصی هفته وحدت و مسائل آموزشی در دانشکده علوم قرآنی مراغه برگزار شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب: 11404
 
 
به گزارش ایحا از مراغه، نشست تخصصی درباره هفته وحدت با شرکت اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشکده علوم قرآنی مراغه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و با سخنرانی دکتر حمید محمدی راد برگزار شد.
در این نشست علمی که دانشجویان به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری منحوس کرونا حضور نداشتند، دکتر محمدی راد، میلاد حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و اله و ولادت حضرت امام جعفرصادق علیه السلام را تبریک گفت و با تمسک به آیه شریفه «لَقَدْ جاءَكُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ ما عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُمْ بِالْمُؤْمِنِينَ رَؤُفٌ رَحِيمٌ» (توبه/۱۲۸) به یقین، رسولى از خود شما بسویتان آمد که رنجهاى شما بر او سخت است و اصرار بر هدایت شما دارد و نسبت به مؤمنان، رئوف و مهربان است!، گفت: در این آیه چندین ویژگى مهم براى پیامبر بزرگوار اسلام(ص) بیان شده است که بار عاطفى فراوانى دارد.
وی ادامه داد: این آیه خطاب به همه بشر است و از چهار صفتِ احساس برانگیز پیامبر اسلام یاد می کند:
۱. بشر بودن پیامبر: این پیامبر از خود شما است؛ او از جنس فرشتگان نیست، بلکه از جنس خود شما است و مانند شما مى ‏خورد، مى ‏خوابد و زندگى مى ‏کند؛ او از خود شما است و بزرگ شده همین کوچه ‏ها و محله ‏هایى است که شما در آن رفت و آمد دارید.
۲. هم دردی با مردم: آنچه شما را مى ‏آزارد بر او گران و دشوار است؛ یعنى هر سختى و گرفتارى که شما پیدا مى ‏کنید او آن را بر خود مى ‏گیرد و غم شما را غم خود مى ‏داند و از رنج هاى شما آزرده خاطر مى ‏شود؛ زیرا که شما را از خود و خود را از شما مى ‏داند.
۳. حریص نسبت به هدایت مردم: یکی دیگر از ویژگی ها و صفات پیامبر اسلام(ص) این است که نسبت به هدایت مردم حرص و اهتمام شدید دارد: «حَرِیصٌ عَلَیْکُمْ». او به شما علاقه دارد و دلسوز شما است؛ او مى ‏خواهد شما به سعادت دنیا و آخرت برسید و هر چه خوبى است از آن شما باشد و خواهان موفقیت و کامروایى شما است.
۴. رأفت و مهربانی ویژه به مومنان: صفت دیگرش رأفت و مهربانی او است «رَؤُفٌ رَحِیمٌ»، پیامبر اسلام به مؤمنان، سخت مهربان و رحیم است و مؤمنان را که به دین او گرویده ‏اند، به شدت دوست دارد.
دکتر محمدی راد سپس در خصوص جذب دانشجو، تبلیغات و برنامه ریزی از تمامی کارکنان تشکر و قدردانی کرد و معاون دانشکده و کارشناسان مربوطه توضیحات لازم در خصوص ثبت نام ورودی های جدید ارائه کردند و در پایان دکتر محمدی راد احکام دکتر محمد سبحانی(مشاور فرهنگی دانشکده) و دکتر بهمن هادیلو(مشاور انجمن علمی دانشکده) را اهدا کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark