امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری مراسم هفته پژوهش در دانشکده علوم قرآنی زابل
مراسم گرامیداشت هفته پژوهش با حضور رئیس دانشکده علوم قرآنی زابل برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب: 7471
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از زابل، دکتر عباس یوسفی رئیس دانشکده علوم قرآنی زابل، ضمن خیر مقدم و تبریک هفته پژوهش، گفت: پیشرفت و توسعه در گروء آموزش لازم، کافی و پژوهش است.

وی اظهار کرد: پژوهش مسبوق به آموزش لازم و کافی است. آموزش کافی صرف سر کلاس رفتن حاصل نمی شود. دانشجویان عزیز شما از 24 ساعت 8 ساعت را در اختیار اساتید و دانشکده هستید و بقیه ساعات را در اختیار خود هستید پس سعی نمایید، برنامه ریزی برای حفظ قرآن و احادیث، مکالمه عربی و بحث زبان های خارجی داشته باشید چراکه این موارد ابزار دست شما در امر پژوهش می باشد.

دکتر یوسفی در ادامه بیان کرد: از نظر علمی پژوهش عبارت است از فرآیند پردازش اطلاعات، برخورداری از انتظام، متعلق به گستره خاصی از علوم و دارای هویت جمعی که به نوآوری می انجامد.

وی افزود: عده ای از پژوهشگران فقط یاد گرفته اند که اطلاعات را جمع آوری نمایند و از پردازش خبری نیست.دسته دیگر بدون اینکه اطلاعات را جمع آوری نمایند به پردازش و تحلیل می پردازند. دسته سوم سر سفره تحقیقات دیگران می نشینند و به سرقت ادبی می پردازند. دسته چهارم که عنوان پژوهشگر واقعی به آنها اطلاق میشود، اطلاعات را جمع آوری و بعد پردازش نموده و با نوآوری تحویل جامعه دهند . در یک کلام، پردازش، اطلاعات را معنادار و اطلاعات، پردازش را بارور می کند.
Share/Save/Bookmark