امتیاز مثبت
۱
 
دومین نشست مشترک مسئولان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با مسئولان سازمان سمت برگزار شد
دومین نشست مشترک مسئولان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با مسئولان سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت)، جهت بررسی ابعاد تفاهم‌نامه همکاری دوسویه میان این دو نهاد، برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۴
کد مطلب: 9037
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء، در این نشست که در سالن جلسات سازمان مطالعه و تدوین (سمت) برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد نقیب، سرپرست دانشگاه علوم معارف و قرآن کریم ضمن معرفی این دانشگاه اظهار کرد : در جلسه اول که در تاریخ 23/07/97 در محل سازمان سمت برگزار شد، حدود ده عنوان از دروس ارسالی دانشگاه تایید شد.

 
وی ضمن تقدردانی از زحمات و همکاری های مسئولان سازمان سمت گفت: در حال حاضر دوکتاب «تفسیر ترتیبی» با نگارش خانم دکتر سکینه آخوند و «جامعیت قرآن» با نگارش حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر عبدالله اصفهانی به مرحله انتشار مشترک رسیده است و امیدواریم که این دو کتاب برای مهر 98 چاپ و رونمایی گردند.


حجت الاسلام نقیب در ادامه اظهار کرد: خوشبختانه دانشگاه و سازمان سمت در زمینه های مختلفی از جمله: تألیف کتب مبنایی حوزه علوم انسانی، برگزاری نشست¬ها و کارگاه های آموزشی برای اعضای هیات علمی دانشگاه، حمایت از پایان نامه ها و رساله های تحصیلات تکمیلی دانشگاه و همچنین نقد و بررسی تحلیلی کتاب های درسی با یکدیگر همکاری دارند.

 
در ادامه این نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی زارع بهرام‌آبادی مدیر پژوهشی سازمان «سمت» نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری های دوجنبه سازمان با دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، بر لزوم تقویت روابط دو جانبه این دو نهاد تأکید کرد.


در بخش دگری از این نشست نیز دکتر سعیدی معاون نظارت علمی - فنی «سمت» و دکتر رضایی معاون اجرایی سازمان نیز نظرات خود را بیان نمودند.


همچنین در پایان دکتر معارف مدیر گروه علوم قرآن و حدیث سازمان سمت ، ضمن تأکید بر توجه بیشتر مؤلفین بر استاندارد های لازم جهت تالیف کتب، اظهار کرد: در کتب ارسالی مبتنی بر پیشینه، باید پیشینه یابی دقیق صورت گیرد و دلایل علمی موجه نیز آورده شود و در خصوص تالیف کتب درسی نیز طرحهای ارسالی باید سرفصل مصوب را پوشش دهند.  
Share/Save/Bookmark