امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشکده علوم قرآنی تهران
مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور دانشجویان، مسئولان و کارکنان در دانشکده علوم قرآنی تهران برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
کد مطلب: 10721
 
برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشکده علوم قرآنی تهران
 
به گزارش پایگاه دانشگاهی قرآنی ایحا از تهران، مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و همچنین چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت با حضور دانشجویان، مسئولان و کارکنان دانشکده در سالن اجتماعات دانشکده برگزار شد.
در این مراسم پس از تلاوت آیات کلام الله مجید، رییس دانشکده آقای دکتر محمدی به ایراد سخنرانی پرداخت.
دکتر محمدی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند: ایران باید قوی شود، مجلس، اقتصاد، دولت و ... باید قوی شود. در عرصه علم و دانش و فرهنگ باید پیشرفت کرده و فراتر رفت.
وی در ادامه گفت: در سال های اخیر دانشکده رشد بسیار خوبی داشته و باید روند رو به رشد را تقویت کرد تا قوی شدن ادامه دار باشد؛ به لطف الهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، انجمن قرآن و عهدین ایران را تصویب کرده که نیکو است علاقه مندان و پژوهشگران این دانشکده جهت عضویت فرم را پر کرده و عضو انجمن شوند.
رییس دانشکده علوم قرآنی تهران در ادامه از خدمات آقای دکتر حسن زاده معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده در دوران تصدی معاونت تشکر کرد و ضمن معرفی معاون دانشکده جناب آقای دکتر خوش نظر، از ایشان بابت پذیرش مسئولیت معاونت دانشکده قدردانی کرد.
دکتر محمدی در خاتمه به دانشجویان شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن و حضور گرم در انتخابات را مورد تأکید قرار داد.
در ادامه مراسم دکتر گرجی جانباز هشت سال دوران دفاع مقدس به ذکر خاطرات جنگ و انقلاب پرداخت و گفت: کسانی هستند که اتصال به صاحب الامر(عج) دارند؛ آقای حسن زاده آملی می گوید گوشتان به مقام معظم رهبری باشد که ایشان گوشش به حضرت صاحب الزمان(عج) است؛ مقام معظم رهبری می فرمایند باید در همه زمینه ها قوی شویم.
وی ادامه داد: سردار سلیمانی کسی بود که استکبار جهانی روی او حساب باز کرده بود؛ یکی از ژنرال های آمریکایی می گوید: اگر سردار سلیمانی در ارتش ما بود ما افتخار می کردیم که فرمانده ما بود.
گرحی ادامه داد: وقتی خبر شهادت مالک را برای علی(ع) می آورند حضرت علی می فرماید: «و للّه درّ مالک و ما مالک لو کان من جبل لکان فندا، و لو کان من حجر لکان صلدا، أما و اللّه لیهدّنّ موتک عالما و لیفرحنّ عالما، على مثل مالک فلتبک البواکى، و هل مرجوّ کمالک، و هل موجود کمالک، و هل قامت النّساء عن مثل مالک؛ خدا مالک را جزاى خیر دهد و چگونه مالک که اگر کوه بود کوهى عظیم و بزرگ بود و اگر سنگ بود سنگى سخت بود، آگاه باشید به خدا سوگند مرگ تو اى مالک جهانى را ویران و جهانى را شاد مى سازد یعنى اهل شام را خوشنود و عراق را خراب مى گرداند، بر مردى مانند مالک باید گریه کنندگان بگریند، آیا یاورى مانند مالک دیده می شود، آیا مانند مالک کسى هست، آیا زنان از نزد طفلى بر مى خیزند که مانند مالک شود».
این جانباز دفاع مقدس خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی مالک اشتر این زمان بود؛ مرگ مالک اشتر ما محشری به پا کرد، مقام معظم رهبری از ما قوی شدن در همه زمینه ها را خواسته اند.
گرجی در خاتمه سخنانش گفت: حضور در راهپیمایی۲۲ بهمن سبب یأس دشمن می شود و محاسبات دشمن را به هم می ریزد.
Share/Save/Bookmark