امتیاز مثبت
۱
 
برگزاری کارگاه نگارش مقالات علمی در دانشکده علوم قرآنی قم
کارگاه نگارش مقالات علمی در دانشکده علوم قرآنی قم برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۴
کد مطلب: 10316
 
برگزاری کارگاه نگارش مقالات علمی در دانشکده علوم قرآنی قم
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از قم، کارگاه نگارش مقالات علمی در دانشکده علوم قرآنی قم توسط عضو هیأت علمی و رئیس دانشکده حجت الاسلام رحمان عشریه برای دانشجویان علاقه مند برگزار شد.
این کارگاه که از مهر ماه سال جاری شروع شده بود برای دانشجویان خواهر و برادر هر کدام سه جلسه برگزار شد که آخرین جلسه آن همزمان با هفته پژوهش بود.
حجت الاسلام رحمان عشریه در این کارگاه با مطرح کردن انواع مقاله و روش های دستیابی به حرفه مقاله نویسی و انواع مقالات ژورنال و بین المللی برای دانش پژوهان کلاس را آغاز کرد و بحث های تخصصی را حول موضوع مطرح نمود و دانشجویان نظرات خود را در این باره بیان کردند و استاد بعد از توضیحات مورد نیاز، توضیحات بسیار سودمند و علمی در رابطه با آن ارائه کرد.
در این گارگاه نحوه انتخاب موضوع مقاله و جست و جو در منابع اینترنتی مورد دسترس بیان شد و مراحل نگارش یک مقاله علمی از انتخاب موضوع، یافتن منابع، جمع آوری مطالب تا ساختار و شکل مقاله و نتیجه گیری از آن بیان شد.
همچنین در مورد چگونگی نوشتن مقدمه و چکیده ارائه یک مقاله به عنوان نمونه برای دانشجویان و هم چنین چگونگی جست و جو در سایت های معتبر مقاله نویسی چه در داخل و خارج به دانش پژوهان آموزش های لازم داده شد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.
در جلسات پایانی این گارگاه استاد به چگونگی نوشتن، نتیجه گیری و انتخاب سرفصل های مناسب با توجه به موضوع انتخابی اشاره کرد و یک جمع بندی نهایی از مباحث مطرح شده ارائه داد.
Share/Save/Bookmark