امتیاز مثبت
۰
 
فراخوان عضویت اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در انجمن قرآن و عهدین
رئیس اداره همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از اعلام فراخوان عضویت اساتید و دانشجویان دانشگاه در انجمن قرآن و عهدین خبر داد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۶
کد مطلب: 10875
 
 
به گزارش ایحا، حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی آشنانی، رئیس اداره همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با اشاره به اعلام فراخوان عضویت اساتید و دانشجویان در انجمن قرآن و عهدین، گفت: از رؤسای دانشکده های علوم قرآنی تقاضا می شود با توجه به نزدیک شدن به پایان فرصت ثبت نام در انجمن قرآن و عهدین و ضرورت برگزاری مجمع عمومی، هر چه سریع تر، اساسنامه را مطالعه و فرم پیوستی عضویت را تکمیل نموده و آن را به ایمیل انجمن علمی قرآن و عهدین ایران quran.ahdeyn@gmail.com که در فایل پیوستی نیز مندرج شده است، ارسال کنند.
وی با بیان این که انجمن ایراني قرآن و عهدین ایران به منظور گسترش، پيشبرد و ارتقاء علمي دانش قرآن و کتاب مقدس(عهدین) و توسععه کيفي نيروهای متخصص و بهبود بخشيدن به امور آموزشي و پژوهشي و برقراری دیالوگ در زمينه مباحث تطبيقي قرآن و کتاب مقدس تشکیل شده است، افزود: عضویت در انجمن‌های علمی مرتبط، در ارتقای رتبه علمی، دارای امتیاز بوده و تاثیرگذار است.
حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی آشنانی ادامه داد: علاقه‌مندان برای ثبت نام و عضویت در انجمن علمی قرآن و عهدین ایران باید فایل مدارک «فرم درخواست عضویت تکمیل شده»، «عکس پرسنلی 4*3، اندازه عکس کمتر از 100 کیلو بایت ،فرمت عکس jpg یا gif .»، «تصویر کارت ملی و صفحه نخست شناسنامه(اندازه کمتر از 100 کیلو بایت)»، «تصویر آخرین مدرک تحصیلی(اندازه کمتر از 100 کیلو بایت) یا تصویر کارت دانشجویی مقطع دکتری(در صورتی که دانشجو هستید)(اندازه کمتر از 100 کیلو بایت)»، «تصویر آخرین مرتبه علمی» و «ارسال خلاصه رزومه و سوابق آموزشی، پژوهشی و اجرایی» را به صورت اسکن شده به ایمیل انجمن به نشانی quran.ahdeyn@gmail.com  ارسال کنند.
وی اظهار داشت: انواع عضویت انجمن علمی قرآن و عهدین ایران شامل «عضویت پیوسته»، «عضویت وابسته»، «عضویت دانشجویی»، «عضویت افتخاری» و «عضویت حقوقی» است.
رئیس اداره همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم انواع عضویت در انجمن علمی قرآن و عهدین ایران را تشریح کرد و گفت: هر نوع از عضویت ها دارای شرایطی است که توضیح آن به شرح زیر است:
1. عضویت پیوسته: اساتید و مولفان، دارندگان درجه دکتری و دانشجویان دوره دکتری و دارندگان درجه کارشناسی ارشد در رشته های علوم قرآن و حدیث، ادیان و مذاهب، کلام و دین پژوهی و سایر تخصص ها و گرایش های فعلی و آتی مرتبط با آنها.
نکته مهم: اعضای پیوسته انجمن، دارای حق رای بوده و اعضای اصلی انجمن محسوب می شوند.
2. عضویت وابسته: دارندگان پایان نامه مرتبط و علاقه‌مندان دارای کارشناسی ارشد در رشته های مختلف رشته های علوم قرآن و حدیث و ادیان و مذاهب، کلام و دین پژوهی و نیز رشته‌هاي وابسته و سایر تخصص ها و گرایش های فعلی و آتی مرتبط با آن.
3. عضویت دانشجویی: دانشجویان دوره کارشناسی و ارشد رشته های مختلف رشته های علوم قرآن و حدیث و ادیان و مذاهب و سایر تخصص ها و گرایش های الهیات و تمدن اسلامی علاقمند به مطالعات و کارگاه های آموزشی در موضوع بررسی تطبیقی قرآن و عهدین.
4. عضویت افتخاری: دانشمندان و صاحبنظرانی که در مطالعات و تحقیقات علمی ممتاز بوده و یا کسانی که با کمک های معنوی، مادی و یا پرورشی خود در پیشبرد هدف های انجمن مؤثر باشند، می توانند با تصویب هیأت مدیره به عضویت افتخاری انجمن درآیند.
5. عضویت حقوقي: كليه سازمانها و اشخاص حقوقي دولتي يا خصوصي كه در زمينه‌هاي علمي و پژوهشي و اجرایی مرتبط، فعاليت دارند مي‌توانند به عضويت انجمن درآيند.
نکته: حق عضویت اعضای هیات علمی، از سوی دانشگاه، پرداخت می‌شود.
برای دریافت فرم درخواست عضویت انجمن علمی قرآن و عهدین ایران به ضمیمه خبر مراجعه کنید.
Share/Save/Bookmark