امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری جلسه دفاع از پایان نامه قرآنی در دانشکده علوم قرآنی اصفهان
جلسه دفاع از پایان نامه قرآنی «تبیین جایگاه کشاورزی و دامداری در نظام اقتصادی اسلام» در دانشکده علوم قرآنی اصفهان برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۵
کد مطلب: 10000
 
برگزاری جلسه دفاع از پایان نامه قرآنی در دانشکده علوم قرآنی اصفهان
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از اصفهان، جلسه دفاع از پایان نامه «تبیین جایگاه کشاورزی و دامداری در نظام اقتصادی اسلام» با نگارش خانم راضیه صفری دانشجوی رشته علوم قرآنی در مقطع کارشناسی ارشد، با راهنمایی دکتر رضا سعادت نیا و داوری حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید احمد سجادی در دانشکده علوم قرآنی اصفهان برگزار شد.
این پایان نامه در نهایت با درجه خوب پذیرفته شد.
چکیده این پایان نامه به شرح ذیل است:
یکی از بنیادی‌ترین عوامل رشد و پیشرفت انسان‌ها مسأله اقتصادی است. امروزه رشد اقتصادی هر کشوری نشانه ترقّی و توسعه‌یافتگی آن کشور محسوب می‌شود. ازجمله عواملی که بر پیشرفت اقتصاد تأثیر زیادی دارد کشاورزی و دامداری است؛ زیرا ادامه حیات و زندگی هر انسان به تغذیه وابسته است و تغذیه در گرو این دو مقوله است و پیشرفت در تولیدات آن‌ها استقلال اقتصادی جامعه را فراهم می‌کند.
دین اسلام به کشاورزی و دامداری اهمّیّت ویژه‌ای داده و پیامبران و ائمّه علاوه بر گفتار با عمل نیز بر آن تأکید کرده‌اند. از مجموعه آیات و روایات این فرضیّه به دست می‌آید که بین کشاورزی و دامداری رابطه ویژه ای وجود دارد که توجّه هم‌زمان به هر دو موجب رشد و ترقّی هر جامعه‌ای می‌شود.
Share/Save/Bookmark