امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری ویژه برنامه روز دانشجو در دانشکده علوم قرآنی تهران
ویژه برنامه گرامیداشت روز دانشجو با حضور ریاست، دانشجویان، اساتید و کارکنان در دانشکده علوم قرآنی تهران برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۲
کد مطلب: 10326
 
برگزاری ویژه برنامه روز دانشجو در دانشکده علوم قرآنی تهران
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از تهران، ویژه برنامه گرامیداشت روز دانشجو با حضور دانشجویان، ریاست، اساتید و کارکنان در سالن اجتماعات دانشکده برگزار شد.
قرائت کلام ا... مجید، پخش سرود ملی جمهوری اسلامی و هم خوانی توسط حضار، پخش کلیپ گزارش عملکرد واحد بسیج، قرائت مطالبات دانشجویی توسط یکی از دانشجویان، سخنرانی آقای دکتر داود صائمی، قرائت سروده طنزگونه دو تن از دانشجویان خواهر که در مورد دانشکده و امکانات آن و مطالبات بود قرائت شد، سپس ریاست محترم دانشکده به پرسش های دانشجویان در خصوص مطالبات پاسخ گفت و در پایان دانشجویان برتر علمی و آموزشی تقدیر و هدایایی به آنها تقدیم شد.
خلاصه ای از سخنرانی دکتر داود صائمی به مناسبت روز دانشجو:
دکتر صائمی، ضمن تبریک این روز به دانشجویان گفت: منظور از روز دانشجو روز دانشجوی ضد استکبار، یادآور ۱۶ آذر ۱۳۳۲ است، این نکته مهم است که ماهیت امروز متعلق به شهدای این روز است. آن ها این روز را تأسیس کردند.
وی به سخن مقام معظم رهبری اشاره کرد که می فرمایند: «دانشجو نیروی مورد امید یک کشور است، دانشجو است که می‌تواند در مقابل مشکلات بِایستد؛ دانشجو، هم جوان است، هم عالم است؛ او است که فردای کشور را باید اداره کند، او است که باید آگاه باشد تا سنگر ایستادگی را در مقابل زیاده‌خواهان و فرصت‌طلبان و دیگران تقویت بکند، این باید محکم باشد».
وی افزود: شما دانشجویان، امیدهای آینده‌اید و در افق آینده، انسان شماها را می‌بیند. آینه باید به ثمر برسد چون حاصل زحمت شهیدان است؛ نباید کسی آینده کشور را به خطر بیندازد و افراد را ناامید سازد. اگر بتوانیم آینده و افق زندگی را بالا ببریم ناامیدی از بین می رود.
وی با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری آرمان خواهی را این گونه توضیح داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند: «اوّلین فریضه‌ دانشجویی عبارت است از آرمان‌خواهی. این محافظه‌کاری است. معنای آرمان‌گرایی این است که نگاه کنید به واقعیّت ها و آنها را درست بشناسید؛ از واقعیّت های مثبت استفاده کنید، با واقعیّت های سلبی و منفی مقابله کنید و مبارزه کنید. این معنای آرمان‌گرایی است. چشمتان به آرمانها باشد. این اوّلین فریضه‌ دانشجو است».
دانشجو باید تشکیلات علمی راه بیاندازد ما نتوانستیم گفتمان قرآنی را در جامعه ترویج کنیم. بهترین دانشکده ای که شما در آن حضور دارید همین دانشکده علوم قرآن است این آرامش در دانشگاه های دیگر نیست. بایستی برای پیشبرد اهداف نظام تشکیلات منسجم از نظر علمی و سیاسی داشته باشیم. دانشجوی علوم قرآنی باید ببیند با دانشجوی جای دیگر، می تواند رقابت داشته باشد یا خیر؛ دانشجو وظیفه اش این است که در مسائل ورود کند .
وی گفت: نکته بعدی جهل است که در همه سنواتی که گذشته، انسان را خیلی اذیت کرده بیاییم روشنگری کنیم و بصیرت افزایی وظیفه دانشجوست.
صائمی با توجه به نزدیکی انتخابات خطاب به دانشجویان گفت: در انتخابات حضور مؤثر داشته باشید؛ کسانی را کمک کنید که رنج کشیده باشند، اگر این اتفاق بیافتد؛ بسیاری از مشکلات حل می شود. اگر کسی بالا بیاید که وابسته به غرب است ما را به بند خواهد کشاند.
در پایان صائمی به توصیه هایی از مقام معظم رهبری اشاره کرد که چنین فرموده اند:
- در بحث معنویت انس با قرآن گفتند مخصوصاً ما که رشته قرآن هستیم باید با قرآن مأنوس شویم.
- بنیه های اعتقادی تقویت شود، تأکید ویژه بر خواندن صحیفه سجادیه؛ قوی شدن بنیه اعتقادی که اگر در شبهه ای مطرح شد باید پاسخ گو باشیم.
- وظیفه دیگر از نظر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بحث اخلاق است؛ ایشان به مسائل اخلاقی تأکید ویژه دارند غیبت نکردن، تهمت نزدن و ...
در ادامه جلسه ریاست محترم دانشکده ضمن عرض تبریک این روز به دانشجویان به مطالبات دانشجویی و پرسش های آنان پاسخ داد.
Share/Save/Bookmark