امتیاز مثبت
۰
 
دانشکده علوم قرآنی میبد، میزبان شهید گمنام می شود
با حضور فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در دانشکده علوم قرآنی میبد، درخواست تدفین یک شهید گمنام در این دانشکده تایید شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱
کد مطلب: 7491
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از میبد، دانشکده علوم قرآنی میبد در ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها میزبان شهید گمنام خواهد بود.

سید مصطفی موسوی رئیس دانشکده علوم قرآنی میبد، با بیان اینکه بیش از یک سال است که درخواست دفن شهید گمنام در این دانشکده را داده بودیم، اظهار داشت: با حضور سردار باقرزاده، با دفن پیکر مطهر یک شهید گمنام در دانشکده علوم قرآنی موافقت شد.

وی تصریح کرد: با مشورتی که انجام گرفت، به ترکیب بنای ساختمان محوطه مورد نظر دست نمی زنیم و طبق فاکتورهای پیشنهادی سردار که در همه کشور نیز اجرا می شود، مکان تدفین را مهیا می کنیم.

در ادامه سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در بازدید از محل دفن شهید گمنام در دانشکده علوم قرآنی میبد، گفت: باید شهدا را در مکانی به خاک سپرد که شان و منزلت شهید حفظ شود.

وی بابیان اینکه محل دفن شهدا باید داری چند ویژگی خاص باشد عنوان کرد: محل دفن شهید باید مکان مناسبی برای توقف و زیارت زائرین باشد و فضای مناسبی برای برگزاری مراسم ها در تابستان و زمستان باشد.

سردار باقر زاده بابیان اینکه شهدا سکویی، جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند، گفت: باید در مراسمات و سالن‌های همایش، چهار نکته مدنظر و اجرا شود، اول شب‌شعر دفاع مقدس دوم بیان خاطرات شهدا توسط خانواده‌های آن‌ها و شب نقد کتب دفاع مقدس و همچنین بازتابی نبردهای ۸۰ گانه دفاع مقدس توسط فرماندهان جنگ.

لازم به ذکر است بعد از تائید نهایی سردار باقر زاده، این شهید گمنام در فاطمیه دوم در دانشکده علوم قرآنی میبد تشییع و خاکسپاری خواهد شد.
Share/Save/Bookmark