امتیاز مثبت
۳
 
در دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز صورت گرفت
آیین اختتامیه معرفی برگزیدگان جشنواره پژوهش های قرآنی فارس
جشنواره پژوهشی هفته قرآن و عترت استان فارس،در دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن کریم شیراز برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
کد مطلب: 7554
 
آیین اختتامیه معرفی برگزیدگان جشنواره پژوهش های قرآنی فارس
 
به گزارش پایگاه قرآنی_دانشگاهی ایحاء از شیراز،اختتامیه جشنواره پژوهش های قرآنی هفته قران و عترت استان فارس ۲در دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن کریم شیراز برگزار شد.

سید محسن میرباقری،مفسر قرآن کریم و معلم اخلاق در این مراسم گفت:قرآن اولین منبعی است که خود را تعریف می کند.

میرباقری افزود:قرآن کتاب هدایت است و برای هدایت۴ محور هدایت کننده،وسیله هدایت،هدایت شونده و سمت و سوی هدایت را تعیین می کند.

وی با یادآوری بر اینکه وقتی میگوییم قرآن،یعنی قران و عترت باهم گفت:شاید بتوانیم برای قرآن و عترت این تلقی را داشته باشیم که این دو همانند شب و روز هستند.

در ادامه این مراسم،عبدالهادی فقهی زاده،معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت:شاهد بودن پیامبر مقدم بر مبشر و نذیر بودن ایشان می باشد.خداوند به پیامبر خود فرمود پیامبر ما تو را اول الگو قرار دادیم و بعذ مبشر و سایر ویژگی هایی که هر کدام موجب فخر و مباهات است.

وی افزود:برای زندگی دنیا و آخرتمان راهی جز تمسک به قرآن و اهل بیت نداریم و قرآن باید پیش از هرچند و در وهله اول کتاب هدایت قرار بگیرد.

در ادامه این مراسم،زینب روستایی،رئیس دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن کریم شیراز و دبیر علمی این جشنواره به ارائه توضیحاتی درباره این برنامه پرداخت و گفت:جشنواره پژوهشی هفته قرآن و عترت در سه بخش پایان نامه،کتاب و مقاله باموضوع قرآن و عترت و همچنین بخش ویژه با موضوع شهدای مدافع حرم در قرآن و روایت برعهده گرفت.

وی افزود:تعداد آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره۶۱اثر است که ۲۵اثر بخش پایان نامه ،۹اثر در بخش کتاب و۲۷اثر در بخش مقاله اساتید هیئت علمی دانشگاه های شیراز ارزیابی شدند.

در ادامه این مراسم برگزیدگان این جشنواره معرفی و تجلیل شدند که اسامی آنها به شرح زیر اعلام شده است.
بخش کتاب:
دکتر علی اکبر کلانتری،اول
محمد جواد سلمانپور،دوم
وفادار کشاورزی،سوم

پایان نامه کارشناسی ارشد:
غلامرضا روشن،اول
احمد جعفری،دوم
زهرا کشتکاران،سوم

بخش مقالات اساتید:
هادی سلیمی،اول
زهرا قاسم نژاد،دوم
محمد علی کوثری،سوم

پایان نامه دکترا:
سید روح الله دهقان باغی

موضوع ویژه شهدای مدافع حرم:
زهره معارف

موضوع ویژه بخش مقاله در سطح عمومی:
مصطفی نظری

یادآور می شود،حجت الاسلام عبدالرسول هادیان،حجت الاسلام رحیم رئوف،محمد علی همتی،محمد علی نعمت الهی،وفادار کشاورزی،احمد اسدی،زهرا قاسم نژاد،مجید صادقی،سمیه ذوالقدر نیا،روح الله دهقان باغی و حجت الاسلام عبدالرضا محمودی اعضای هیئت داوران این جشنواره بودند
Share/Save/Bookmark