امتیاز مثبت
۰
 
همزمان با آغاز دهه کرامت ،
همایش « هشتمین آفتاب » در گراش برگزار می شود
همایش «هشتمین آفتاب» برای دومین بار از ۲۰ تا ۲۴ مردادماه در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) گراش برگزار می‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۹
کد مطلب: 5709
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از گراش ، همایش «هشتمین آفتاب» برای بزرگ‌داشت دهه‌ی کرامت برگزار می‌شود که به فاصله بین ولادت حضرت معصومه (سلام الله علیها) و ولادت ثامن الائمه (علیه السلام) اطلاق می‌شود. دهه کرامت امسال مصادف با ۱۴ تا ۲۴ مرداد است و برنامه‌های زیادی به همین مناسبت در سراسر کشور با همکاری آستان قدس رضوی ، آستان حضرت معصومه (سلام الله علیها) و آستان احمد ابن موسی (علیه السلام) برگزار می‌شود.
 کانون فرهنگی مذهبی روایت آفتاب این همایش را در گراش با همکاری اداره کل روابط عمومی آستان قدس رضوی، اداره کل روابط عمومی آستان حضرت معصومه (سلام الله علیها)، امور فرهنگی آستان احمدابن موسی (علیه السلام) ، و همچنین حسینیه حضرت ابوالفضل (علیه السلام)، اداره تبلیغات اسلامی گراش و شبکه سراسری فرهنگ برگزار می‌کند.
محمدعلی شامحمدی، مدیر کانون فرهنگی مذهبی روایت آفتاب و دبیر همایش هشتمین آفتاب، رضایت بازدیدکنندگان از نمایشگاه و همایش سال گذشته را دلیل اصلی برگزاری دوباره‌ی همایش برشمرد و اظهار کرد : سعی کرده‌ایم با تغییراتی که در طراحی نمایشگاه، برنامه‌ها و سخنرانان و مداحان ایجاد می‌کنیم، همایش امسال را باشکوه‌تر از سال گذشته برگزار کنیم.
 شامحمدی افزود : همایش امسال در چهار بخش مختلف برگزار می‌شود. بخش اصلی نمایشگاهی، شامل دکورهای آیینی تداعی‌کننده‌ی صحن انقلاب حرم مقدس امام رضا (ع) و یکی از شبستان‌های حرم است؛ بخش اصلی دوم، شامل سخنرانی و مداحی با حضور چهر‌ه‌های برجسته کشوری از تهران و قم و مشهد و شیراز است که هر شب برگزار می‌شود؛ بخش سوم شامل حضور مدیران و خدام آستان‌های مقدس رضوی، حضرت معصومه و شاه‌چراغ و همچنین حمل پرچم متبرک این سه آستان می باشد و بخش چهارم نیز نمایشگاهی شامل غرفه‌های عرضه محصولات فرهنگی و آیینی حرم‌های مقدس، غرفه‌های ادارات بهزیستی گراش، هلال احمر گراش و ناحیه مقاومت گراش است. این غرفه‌ها قرار است بیرون از حسینیه حضرت ابوالفضل دایر شود.
 
محمد رستم‌پور، مدیر اجرایی همایش هشتمین آفتاب، از برنامه‌ریزی منظم‌تر برای برگزاری همایش امسال با تشکیل ۱۲ کمیته تخصصی خبر داد.
وی اظهار کرد : یازده کمیته شامل کمیته‌های تبلیغات، بانوان، طراحی، اجرای دکور، تشریفات و استقبال، تشریفات صحن، مهمان‌داری، نمایشگاه‌ها، خرید و تدارکات، مالی، و فنی زیر نظر کمیته اجرایی و مدیر اجرایی همایش فعالیت می‌کنند.
 وی در خصوص نحوه اجرای شبیه‌سازی صحن در حیاط حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) گفت : سال گذشته پنجره فولاد، ایوان طلا، گنبد، نقاره‌خانه و سقاخانه با استفاده از بنر و استیکر و کارتن‌پلاست در این حیاط شبیه‌سازی شد و سعی کردیم با نورپردازی و چراغانی، جلوه‌ای واقعی به این فضا بدهیم. امسال نیز مانند سال گذشته ، صحن انقلاب آستان قدس شبیه‌سازی خواهد شد . بازآفرینی محوطه حرم تا حدود سی درصد تغییر می‌کند. قصد داریم ایوان طلا و گنبد را به صورت سه‌بعدی کار کنیم.
رستم پور افزود : اما تغییر عمده‌ نمایشگاه امسال، اضافه شدن بازآفرینی یکی از شبستان های حرم در سالن اصلی حسینیه خواهد بود. یکی از شبستان‌های حرم را در فضای ۵۰۰ متر مربعی سالن اصلی حسینیه بازآفرینی خواهیم کرد. دور تا دور سالن به صورت دالانی طراحی خواهد شد که اختصاص به فضای نمایشگاه عکس‌های حرم و عکس‌های همایش سال گذشته دارد.
Share/Save/Bookmark