امتیاز مثبت
۰
 
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی بیان کرد:
مطالبه رهبر انقلاب برای تبدیل شدن بیانیه گام دوم به گفتمان عمومی در دانشگاه‌ها
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری گفت: مطالبه رهبر انقلاب این است که می‌فرمایند تمدن جایگزین، باید تمدن اسلامی مبتنی بر ایمان توحیدی باشد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۳
کد مطلب: 8770
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی-دانشگاهی ایحاء، حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، در نشست سالانه رؤسای مراکز یازده‌گانه توسعه پژوهش بین‌رشته‌ای معارف اسلامی و علوم سلامت گفت: بحث دروس معارف و حوزه معارف اسلامی و بحث پژوهش، به دلایل مختلف امروزه یک اهتمام بیشتری به آن شده و ضرورت توجه بیشتری پیدا کرده است.

رستمی تأکید کرد:‌ از یک طرف در مأموریت‌هایی که ما در نهاد تعریف کردیم موضوع تبیین دین و تلاش برای تعمیق دین و باورهای دینی در فضاهای دانشگاهی یکی از مأموریت‌های اصلی بوده و مهم‌ترین بازوی نهاد در این حوزه دروس معارف و اساتید معارف است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تأکید کرد: در محضر مقام معظم رهبری شاید اولین جلسه‌ای که برای بیان مأموریت‌های خودمان رسیدیم، تأکید ایشان به بحث معارف اسلامی بود به معنای هم خاص دروس معارف و هم به معنای عام تبیین دین؛ نمونه‌هایی هم مثال زدند و کتاب‌هایی را هم معرفی کردند.

رستمی ادامه داد: امروزه در بخش‌های مختلف و حتی بحث جایگاه فرهنگی، دیدگاه عمومی دانشجو در پایش‌هایی که درباره دانشجویان صورت می‌گیرد درباره حوزه‌های باورها و معنویات، اولین سؤال آنها این است که نهاد باید پاسخ بدهد که دانشجو اگر به حد مطلوب نرسیده پس چکار می‌کند؛ یعنی یک انتظاری را به صورت کلی تعریف می‌کند که بناست دروس معارف پاسخگوی همه نیازهای معنوی، محتوایی و فرهنگی دانشجو باشد.

 نماینده رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها تأکید کرد: هم در بیانیه گام دوم و هم در بیاناتی که رهبر معظم انقلاب در چند دیداری که داشتند به صورت ویژه به موضوع تمدن اسلامی و توجه به تمدن‌سازی را تأکید کردند. رهبر انقلاب در فرمایشات یک سال اخیر به صورت عینی و با کد دادن در مورد جایگزینی تمدن اسلامی به جای تمدن غرب هم مطالبه می‌کنند و هم خبر از فروپاشی و خبر از بن‌بست تمدن غربی می‌دهند و ادبیات معظم‌له در این حوزه مانند ادبیات حضرت امام است خطاب به گرباچوف.

وی گفت: شما کدهای به بن‌بست رسیدن تمدن غربی را امروز به وضوح در ادبیات متفکرین غربی و حتی مدافعان جدی لیبرال دموکراسی می‌بینید. مطالبه رهبر انقلاب این است که می‌فرمایند تمدن جایگزین، باید تمدن اسلامی مبتنی بر ایمان توحیدی باشد.

وی یادآور شد: یکی از مراحل رسیدن به تمدن اسلامی، تولید انبوه محتوا است و این همان موضوع علم و پژوهش است.
Share/Save/Bookmark