امتیاز مثبت
۳
 
آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس
دانشگاه و مراكز علوم قرآنی، پژوهش‌ها را بر مصادیق عینی آیات انطباق دهند
نماینده ولی فقیه در استان فارس با یادآوری فعالیت دانشكده مطالعات تطبیقی قرآن كریم شیراز گفت: آنچه از یك مجموعه قرآنی انتظار است، این است كه پژوهش‌ها و علوم قرآنی بر مصادیق عینی آیات قرآنی انطباق دهد و قرآن ناطق و قرآن صامت را در كنار هم قرار دهد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴
کد مطلب: 7555
 
دانشگاه و مراكز علوم قرآنی، پژوهش‌ها را بر مصادیق عینی آیات انطباق دهند
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از شیراز، آیت‌الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی فقیه در استان فارس ، در دیدار با رئیس و معاونان دانشكده مطالعات تطبیقی قرآن كریم شیراز گفت: از این مجموعه قرآنی انتظار می‌رود كه در آن، قرآن در كنار عترت باشد و عترت تا عصر امامت و ولایت و رهبری ادامه پیدا كند.

وی افزود: اگر قرآن و عترت از هم جدا باشند، بر سر مسلمین همان گرفتاری‌هایی كه برای دیگران بود، اتفاق خواهد افتاد و همان مشكلات را خواهد داشت و اینجاست كه باید ما قرآن را با قرآن ناطق همراه بدانیم و از اینكه قرآن را قرآن صامت تلقی كنیم و طوری با آن برخورد كنیم كه گویا این قرآن، صامت است، پرهیز كنیم.

آیت‌الله ایمانی گفت: دانشجویان دانشكده مطالعات تطبیقی قرآن كریم شیراز باید طوری تربیت شوند كه همراه قرآن صامت، قرآن ناطق را هم پذیرا باشند و این افتخار برای دانشكده علوم قرآنی جنوب كشور بماند كه چنین دانشجویانی را تربیت كرده است.

امام جمعه شیراز همچنین یادآور شد: بحمد الهی در گذشته زحمات فراوانی كشیده شده و ما هیچگاه نمی‌توانیم زحمات گذشتگان را فراموش كنیم چرا كه امروز از حاصل زحمات آن‌ها بهره‌مندیم و استفاده می‌كنیم و طبیعتا آیندگان هم از حاصل زحمات ما استفاده خواهند كرد.

وی اظهار كرد: به نظر می‌رسد كه این دانشكده یك مجموعه جامعی باشد كه هم قرآن صامت و هم قرآن ناطق هر دو را در خود جای دهد و تربیت كند یعنی همان‌طور كه خواندن قرآن و ویژگی‌های قرائت قرآن و ادبیات عرب را به دانشجویان خود آموزش می‌دهید، مصادیق آیات قرآن مجید هم بازگو كنید اینكه هر آیه چه مصداقی دارد و منظور از این آیه چه مطلبی را دارد دنبال می‌كند و اگر ما این دو را كنار هم گذاشتیم یعنی هم خواندن و آموزش تجوید و تحقیق و پژوهش قرآنی را رعایت كردیم و هم این را در مصادیق عینی پیاده كردیم، برای دانشجو ملموس‌تر و مشخص تر است كه منظور و مطلوب چه هست و نیست و مطلب را بهتر درك می‌كند و دنبال مطلب راه می‌افتد.

آیت‌الله ایمانی اظهار كرد: آنچه از یك مجموعه قرآنی انتظار است، این است كه پژوهش‌ها و علوم قرآنی بر مصادیق عینی آیات قرآنی انطباق دهد و قرآن ناطق و قرآن صامت را در كنار هم قرار دهد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری ابراز امیدواری كرد كه اساتید دانشكده مطالعات تطبیقی قرآن كریم نیز این مسائل را رعایت و این انطباق را دنبال كنند و یك جمع كاملاً ارزشی را ارائه دهند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با یادآوری اینكه برای تمام حاضران و اساتید قرآنی این دانشكده احترام زیادی قائل است، گفت: در میان تمام علوم و دانش‌های مختلف، انگیزه درونی شما را وادار كرده است كه به سمت قرآن حركت كرده و به سوی معارف اهل بیت(ع) و علوم الهی گام بردارید و این می‌طلبد كه من به عنوان یك ارادتمند، ارادت خود را خدمت تك تك شما عرضه بدارم و دوام توفیقتان را از خداوند مسئلت داشته باشم.
Share/Save/Bookmark