امتیاز مثبت
۰
 
گرامیداشت اولین سالگرد شهادت شهید سلیمانی در شاهرود
نشست علمی با موضوع بصیرت و ولایت پذیری در مکتب سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی در دانشکده علوم قرآنی سبزوار برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۵
کد مطلب: 11615
 
 
به گزارش ایحا از شاهرود، نشست علمی با موضوع «بصیرت و ولایت پذیری در مکتب سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی» با حضور دکتر ترحمی از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس در دانشکده علوم قرآنی شاهرود برگزار شد.

در این نشست که به صورت آنلاین برگزار گردید، دکتر ترحمی در ابتدا سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش و چهلمین روز شهادت دانشمند هسته ای محسن فخری زاده را تسلیت گفت و ضمن معرفی و بیان زندگینامه شهید سلیمانی، به بیان نقش ایشان در مبارزه با داعش و نابودی این گروه تروریستی پرداخت.

وی اظهار کرد: نابودی داعش هدیه شهید سلیمانی به جهان اسلام بود. حاج قاسم دست پروده مکتب امام راحل (ره) بود که تنها در راه رضای خدا قدم برمی داشت و به چیزی جز شکست دشمنان اسلام و استکبار جهانی فکر نمی کرد.

ترحمی با بیان اینکه شهید سلیمانی فرمانده ای باهوش، با تدبیر و شجاع بود، گفت: موقعیت شناسی وی و برنامه ریزی دقیق برای عملیات های جنگی از دیگر خصایص این شهید والامقام بود.

وی افزود: با اینکه شهید سلیمانی می دانست از سوی دشمنان اسلام و انقلاب تحت تعقیب قرار دارد و ممکن است عملیاتی علیه وی برای از میان برداشته شدنش انجام دهند اما هرگز حاضر نشد شخصی دیگر را به جای خود به ماموریت ها بفرستد که این حاکی از شجاعت و نترس بودن ایشان بود.

این رزمنده دفاع مقدس گفت: شهید سلیمانی علاوه بر یک فرمانده نظامی شجاع، مخلص و فداکار، یک دیپلمات سیاسی بود که با حضور در بین کردهای عراق، سوریه، لبنان و ترکیه بدون انجام عملیات نظامی اختلافات را حل می نمود و به تنش ها پایان دادند و امنیت منطقه را تثبیت نمود.

Share/Save/Bookmark