امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری کارگاه غیرحضوری «معرفی پایگاه های پژوهشی» در دانشکده علوم قرآنی مشهد
کارگاه مجازی «معرفی پایگاه های پژوهشی» در دانشکده علوم قرآنی مشهد برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸
کد مطلب: 11462
 
 
به گزارش ایحا، به همت انجمن علمی دانشجویی دانشکده علوم قرآنی مشهد و با مشارکت کتابخانه این مجموعه، کارگاه مجازی «معرفی پایگاه های پژوهشی» با تدریس خانم دکتر الهه شاه پسند، عضو هیئت علمی دانشکده علوم قرآنی مشهد و با حضور فعال دانشجویان دانشکده های کشور در آذرماه سال جاری در سامانه ادوبی کانکت به صورت زنده برگزار شد.
در این کارگاه علمی تخصصی که به مدت ۱۰۰ دقیقه به طول انجامید خانم دکتر شاه‌پسند به معرفی پایگاه اطلاعات مکتبة اهل البيت به آدرس www.ablibrary.net، مكتبة الشاملة به آدرس http://al-maktaba.org و نحوه استفاده از سایت‌های کاربردی نورمگز و مگیران و بسیاری از روش‌های جستجو در منابع اطلاعاتی آنلاین پرداخت.
وی همچنین در مورد نحوه ورود به این پایگاه‌های اطلاعاتی و شیوه صحیح و کاربردی استفاده از این پایگاه‌ها نکاتی را بیان کرد و با مشارکت دانشجویان مواردی برای نمونه در این پایگاه‌ها جستجو شد تا به صورت عملی و کاربردی، کارکرد این پایگاه‌ها تبیین گردد و نیز به سوالات دانشجویان پاسخ داده شد.
شایان ذکر است، خلاصه ای از مطالب اصلی این کارگاه به صورت فایل ویدئویی در چند بخش در کانال انجمن علمی دانشکده علوم قرآنی مشهد در پیام رسان ایتا به آدرس @anjomaelmiquran۱۱۰ بارگذاری شده است.
Share/Save/Bookmark