امتیاز مثبت
۱
 
اولین نشست مشترک کمیته های برگزاری یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی برگزار شد
اولین نشست مسئولین و کارگروه های برگزاری یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی در قم برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۸
کد مطلب: 7457
 
 
به گزارش ستاد اطلاع رسانی یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی، این نشست با حضور دکتر رضا امانی دبیر برگزاری، حمیدرضا ابراهیمی مسئول کمیته اجرایی، حجت الاسلام والمسلمین رضوانی مسئول کمیته ارتباطات، دکتر علی اصغر شعاعی مسئول کمیته علمی، حجت الاسلام والمسلمین شاهین مسئول کمیته بین الملل، مجتبی قاسمی مسئول دبیرخانه و مسئولان کارگروه های مختلف، در سازمان مرکزی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد.


دکتر امانی در این نشست ضمن اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم توجه بیشتر و عمیق تر به پژوهش در زمینه مفاهیم قرآنی ، تلاش مضاعف، همدلی و هماهنگی کلیه کمیته های برگزاری این دوره از همایش را خواستار شد.


وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولین برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم اظهار کردند:« ما در قرآن معارف سازنده ای داریم که تمدن ساز هستند که باید از طرق مختلف در جامعه گفته شود تا به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود.» از این رو همایش بین المللی پژوهش های قرآنی همه ساله از سوی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با همکاری سازمان ها و نهاد های آموزشی و فرهنگی برگزار می گردد.


رضا امانی افزود: یازدهمین دوره این همایش با عنوان« قرآن کریم و استکبارستیزی» نیز فعالیت خود را در بخش ارسال مقالات آغاز نموده است. موضوع «استکبارستیزی» موضوعی است که بیش از پیش در طی سال ها پس از انقلاب در جامعه احساس نیاز می شود و ما عهده دار این هستیم که در سطح دانشگاهی و حوزوی این موضوع را مطرح کنیم و افراد را در زمینه مطالعه و تحقیق سوق دهیم.


وی همچنین بیان کرد: انتظار می رود این همایش نسبت به دوره های قبل، مسیر رو به رشد و ترقی را طی کند در صورتیکه با یک برنامه مدون و منسجمی فعالیت و اقدامات لازم را انجام دهیم.


در ادامه این نشست، هریک از مسئولان کمیته های برگزاری همایش به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در حوزه مربوطه پرداختند.


یادآور می شود یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی با موضوع «قرآن کریم و استکبارستیزی» پس از اعلام اسامی مسئولان کمیته های برگزاری، آغاز به کار نموده است و مهلت ارسال مقالات تا تاریخ 30 بهمن 1396 اعلام گردید.

 
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark