امتیاز مثبت
۲
 
اولین نشست کارگروه ارتقای کیفی آموزش دانشگاه برگزار شد
اولین نشست کارگروه ارتقای کیفی آموزش دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با حضور اعضای این کارگروه در سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۴
کد مطلب: 7916
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء، این نشست با حضور معاونان دانشگاه، رئیس حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل، رؤسای دانشکده های علوم قرآنی تهران، اصفهان، زاهدان و قم، معاونان آموزشی دانشکده های علوم قرآنی آمل، کرمانشاه، مراغه و مشهد و دیگر اعضای این کارگروه برگزار شد.


مباحث به طور کلی در 4 بخش دانشجو، اساتید، سرفصل و متن درسی و همچنین مدیریت دسته بندی و مورد بررسی قرار گرفت.


مهمترین موضوع مورد بحث در خصوص شیوه های جذب دانشجو و ارتقاء آموزشی؛ تعیین وضعیت علمی دانشگاه و شیوه پذیرش بود که بر نگاه به آینده و ارتقا سطح و تعیین مراحل جذب به صورت مرحله به مرحله تأکید شد.


همچنین شیوه گزینش دانشجو و شیوه تأثیرگذاری دانشگاه و تحول دانشجو از دیگر موضوعات مورد بررسی در این زمینه بود.


تلاش دانشگاه در جهت حرکت به سوی دانشگاه کارآفرین، پشتیبانی از نخبگان شاغل به تحصیل و یا فارغ التحصیل، ایجاد زمینه های اشتغال دانشجویان با رایزنی با مراکز مرتبط از مباحثی بود که در زمینه دانش آموختگان و نخبگان مطرح شد.


در ادامه این نشست، اعضا پیشنهاداتی را در خصوص نحوه جذب و ارتقاء اعضای هیأت علمی ارائه نموده و درخصوص تعیین سطح استادان هیأت علمی، روش های ارتقاء اساتید و شیوه های ارزشیابی با لحاظ کرامت هیأت علمی، به بحث و بررسی پرداختند.


تعیین وضعیت مدرسان حق التدریس و شرایط بکارگیری آنان از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود که پیشنهاداتی در این خصوص همچون تعیین سطح علمی با توجه به شرایط منطقه ای دانشکده، تعیین سطح عملی و تأثیرگذاری استاد، شرایط عمومی و بررسی شرایط اساتید دروس روانخوانی ، تجوید مقدماتی و کارگاه قرائت قرآن ؛ ارائه گردید.


همچنین مقرر گردید مصوبات این نشست پس از تأیید رئیس دانشگاه اعلام و اجرا گردد.

 
 
 
 
Share/Save/Bookmark