امتیاز مثبت
۰
 
امضای تفاهم همکاری شورای تخصصی کتابخانه های استان قم ( مکتا) و دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
تفاهم نامه همکاری با شورای تخصصی کتابخانه های استان ( مکتا) و دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم منعقد شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۵
کد مطلب: 11724
 
 
به گزارش ایحا، با توجه به پیگیری های مکرر و درخواست های انجام شده، تفاهم نامه عضویت و همکاری در شواری تخصصی کتابخانه های استان قم ( مکتا) در روز دوشنبه 27 بهمن ماه با حضور اعضای شواری تخصص کتابخانه های استان در سازمان مرکزی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم منعقد گردید.

در این جلسه در خصوص تفاهم‌نامه با مکتا و نیز توسعه همکاری بین معاونت پژوهشی و کتابخانه های دانشگاه با مکتا تبادل نظر و رایزنی بعمل آمد.

زمينه سازي جهت استفاده کاربران به ویژه اساتيد و محققان از خدمات كتابخانه ها، زمینه سازی جهت امانت بین کتابخانه ای، زمینه سازی جهت مبادله منابع اطلاعاتی، استفاده از خدمات کتابشناختی (فهرستنویسی، رده بندی، نمایه سازی، چکیده نویسی)، همکاری مشترک در زمینه مجموعه سازی و فراهم آوری منابع اطلاعاتی، و زمینه سازی جهت بهبود روشهای مدیریتی کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی و ارتقای سطح دانش مدیران و کتابداران؛ از جمله مهمترین برنامه ها و بخش های این تاهم نامه است.

مکتا، مجمع کتابخانه‌های تخصص استان قم است که 41 مرکز کتابخانه تخصصی دانشگاهی، حوزوی و پژوهشی استان و 8 کتابخانه تخصصی و دانشگاهی خارج از استان در آن عضو هستند.

دانشگاه علوم ومعارف قرآن کریم با عضویت 18 دانشکده علوم قرآنی در سراسر کشور به عنوان پنجاهمین عضو، به این مرکز پیوست.

اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با دریافت معرفی‌نامه از کتابخانه دانشکده های علوم قرآنی محل تحصیل و خدمت خود می‌توانند به این کتابخانه‌ها مراجعه و از منابع ارزشمند آنها استفاده نمایند.
Share/Save/Bookmark