امتیاز مثبت
۰
 
دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با مدیرکل اوقاف استان کرمانشاه
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به همراه ریاست دانشکده در نشستی با مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه دیدار کردند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۵
کد مطلب: 11049
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از کرمانشاه، دکتر فاتحی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به همراه آقایان ابوالقاسم مدیر امور اداری دانشگاه و دکتر چهری رییس دانشکده جلسه مشترکی با حجت الاسلام والمسلمین صالحی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه و رؤسای دیگر نواحی شهرستان کرمانشاه در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه برگزار کردند.
در این نشست، ابتدا حجت الاسلام صالحی ضمن خیرمقدم به میهمانان، از دکتر فاتحی دعوت کرد تا برنامه های در نظر گرفته شده برای دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه را بیان کنند.
سپس دکتر فاتحی ضمن تقدیر و تشکر از حضور حجت الاسلام والمسلمین صالحی و رؤسای دیگر نواحی شهرستان کرمانشاه ضمن بیان و تشریح موقعیت و برنامه های سند چشم انداز دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گفت: دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به عنوان بزرگترین دانشگاه تخصصی قرآن و تنهاترین دانشگاهی که صرفاً کار قرآنی انجام می دهد و از نظری هم گسترده ترین دانشگاه دولتی به لحاظ تعداد شعب که شامل ۱۸ شعبه در سراسر کشور است.
وی افزود: این موضوع از یک جهت فرصت مغتنمی برای پرداختن به صورت گسترده به قرآن و معارف آن است و از جانبی دیگر دغدغه های فراوانی را از لحاظ مالی برای مجموعه دانشگاه ایجاد کرده است اما باید با توجه به فرصت ها آن را سنجید و مغتنم دانست و این موضوع را مثبت ارزیابی کرد زیرا وظیفه ما با عنایت به رسالت خطیر دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و به تبع آن جایگاه ویژه دانشکده علوم قرآنی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه در تلاش برای نهادینه سازی معارف وحیانی در جامعه اسلامی و در ادامه رسیدن به ارتقاء سطح فرهنگ دینی و مذهبی جامعه خصوصا برای نسل جوان و دانشجوست، که یکی از امتیازات دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم وجود همین دانشجویان ممتاز قرآنی است که در این خصوص به خود می بالد.
وی افزود: حضور چشم گیر دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در المپیادها و کسب رتبه های ممتاز، حضور در برنامه های فرهنگی و پژوهشی کشوری و کسب رتبه های برتر، بخشی از تلاش دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم است و خدمت به چنین دانشجویان انقلابی و قرآنی موجب افتخار مجموعه دانشگاه است و دیگر این که دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم چهارمین رتبه در اشتغال در بین دانشجویان کشور را داراست که خود از برترین نقاط قوت این مجموعه به حساب می آید و استفاده از این ظرفیت ها تماماً می تواند با برنامه ریزی های لازم و جهادی در اختیار ادارات اوقاف و امور خیریه قرار گیرد و تعاملات بین این دو مجموعه را به کمال برساند.
دکتر فاتحی درخصوص منابع مالی و چالش های موجود دانشگاه بیان داشت: ایجاد موقوفات جدید به نام دانشگاه که از عواید آنها دانشکده ها را بتوان به توانمندی اقتصادی رساند و همچنین ایجاد منابع پایدار و سرمایه ای برای دانشگاه و دانشکده ها یکی از اهداف مهم و برتر دانشگاه محسوب می گردد. که رسیدن به این اهداف جز با همت بلند سازمان اوقاف و امور خیریه امکان پذیر نخواهد بود و پیشنهاد شد تا سرمایه گذاری مالی و پایدار در دانشکده ها ایجاد و مقرر شد تا جلسات مشاوره و کارشناسی موارد مربوطه فی مابین دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و شهرستان برگزار و برای رسیدن به بهترین هدف اقدام کرد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین صالحی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اظهار کرد: کار برای قرآن مانند جهاد، سختی دارد اما ان شاءالله با همکاری و همیاری دو مجموعه اوقاف و دانشکده و پشتوانه سازمان اوقاف و دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بتوانیم ظرفیتی را ایجاد کنیم تا دانشکده کرمانشاه به عنوان تنها مرکز تخصصی غرب کشور بتواند فارغ از کمک های دولتی و غیره به بهترین وجه ممکن اداره شود.
وی در ادامه ابراز داشت: این اداره کل نهایت تلاش خود را جهت جذب کمک خیرین و متمولین استانی در ایجاد موقوفات جدید به نام دانشکده و اجرای نیات واقفین خواهد کرد.
در پایان این نشست سه لوح تقدیر از سوی ریاست دانشگاه به همراه یک جلد قرآن نفیس توسط جناب آقای دکتر فاتحی به مدیر کل و ریاست ادارات اوقاف و امور خیریه ناحیه یک و دو شهرستان کرمانشاه که منشأ خیر و برکت در تحقق شناسه های مساعدت به دانشکده در سال ۱۳۹۸ بوده اند اهدا شد.
Share/Save/Bookmark