امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری جشنواره دفاع مقدس در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
جشنواره دفاع مقدس با محوریت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار می شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: 11166
 
 
به گزارش ایحاء، حجت الاسلام والسملمین محمدرضا احمدی مدیرفرهنگی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در این خصوص اظهار کرد: الحمدلله اکنون پس از گذشت چهل سال از مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های دوران انقلاب و دفاع مقدس، به رهبری داهیانه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، همچنان شاهد صلابت نظامی، علمی، فرهنگی و سیاسی، مقاومت و پایداری در برابر استکبار جهانی و حامیان منطقه‌ای آن هستیم.

وی افزود: نسل جوان به‌ویژه دانشجویان، نیازمند آگاهی لازم از آن دوران و رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند که این امر اهتمام ویژه ای را می طلبد. از این رو، جشنواره دفاع مقدس با محوریت گرامی‌داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از سوی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار می شود.

حجت الاسلام احمدی در خصوص محورهای این همایش اظهار کرد: این همایش در بخش هنری شامل طراحی پوستر، عکس، خوشنویسی، فیلم کوتاه، پویا نمایی و ...، در بخش ادبی شامل شعر دفاع مقدس، داستان، دل نوشته (خطاب به شهدا، مادران و همسران شهدا و ...) می باشد.

وی افزود: همچنین بخش پژوهشی شامل خلاصه نویسی کتاب و مقاله نویسی می باشد که خلاصه نویسی کتاب با محوریت کتاب «از آغاز تا پایان» تدوین جمعی از نویسندگان، نشر مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس‏- سپاه پاسداران انقلاب اسلامی»(پیوست شده) است و بخش مقاله نویسی با موضوعات بررسی جنگ نرم از دیدگاه مقام معظم رهبری مدظله‌العالی ، تأثیر ولایت پذیری در پیروزی دفاع مقدس، نقش رسانه‌های جمعی در ترویج ارزش‌های دفاع مقدس، جایگاه دانشگاهیان در دفاع مقدس، چالش‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای جنگ تحمیلی، دستاوردهای کوتاه مدت و بلند مدت دفاع مقدس و همچنین آسیب شناسی شیوه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می باشد.

احمدی در ادامه از برگزاری برنامه های فرهنگی از سوی دانشکده ها خبر داد و افزود: مراسم ویژه بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، تجلیل و تقدیر از پیشگامان دفاع مقدس و برگزاری نمایشگاه ویژه دفاع مقدس از برنامه های فرهنگی دانشکده ها می باشد که با توجه به شرایط خاص کشور به صورت مجازی برگزار می شود.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در پایان در خصوص زمان و نحوه ارسال آثار گفت: مهلت ارسال آثار تا پایان مهرماه 1399 ، از طریق پیام رسان ایتا، به نشانی: admin_farhangi1@ می باشد.
Share/Save/Bookmark