امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری دوره‌ آموزشی مهارت‌های مطالعه برای آزمون‌های مقطع ارشد و دکتری در دانشکده علوم قرآنی مشهد
در ادامه سلسله برنامه های روز دانشجو، دوره‌ آموزش مهارت‌های مطالعه برای آزمون‌های مقطع ارشد و دکتری با تدریس دانش آموخته موفق دانشکده علوم قرآنی مشهد برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۶
کد مطلب: 11481
 
 
به گزارش ایحا، به مناسبت روز دانشجو و به همت انجمن علمی دانشکده علوم قرآنی مشهد، کارگاه آموزشی آشنایی با مهارت‌های مطالعه برای آمادگی آزمون‌های مقطع دکتری و ارشد توسط آقای سیّد ابوالقاسم موسوی دانش‌آموخته‌ کارشناسی ارشد دانشکده علوم قرآنی مشهد و دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه فردوسی در سامانه مجازی به مدت ۱۳۰ دقیقه و با حضور دانشجویان به صورت زنده برگزار شد.
در این جلسه مهارت‌های مطالعه، مراحل ضروری و مفید برای پیش‌مطالعه و مطالعه برای آمادگی آزمون‌های مقطع ارشد و دکتری تبیین گردید.
هم‌چنین به صورت مجزا برای هر دو آزمون مقطع ارشد و دکتری نکات اختصاصی نحوه مطالعه، میزان زمان لازم برای مطالعه، بودجه‌بندی زمانی و مواردی که هرزکننده زمان اطلاق می‌گردد مطرح شد.
سپس دانشجویان سؤالات و دغدغه‌های خود در رابطه با نحوه مطالعه، شرایط و عوامل مؤثر در پذیرش آزمون‌ها و امتیازهای هر فعالیت علمی برای شرکت در مصاحبه ارشد و دکتری بیان کردند و به سوالات پاسخ داده شد.
شایان ذکر است، با توجه به بازخورد مثبت و مؤثر این کارگاه، جلسه دوم با موضوع معرفی منابع اصلی مطالعاتی برای آزمون‌های ارشد و دکتری به زودی برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark