امتیاز مثبت
۰
 
دفاع از پایان نامه کارشناسی در دانشکده علوم قرآنی اصفهان
جلسه دفاع از پایان نامه «پیام‌های کاربردی فرازها و آیات قرآن(با تکیه بر مجموعه آثار حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی و برخی تفاسیرمشهور(آیات ۲۹ـ ۳۸ سوره محمد، سوره فتح، سوره حجرات)» در دانشکده علوم قرآنی اصفهان برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۲
کد مطلب: 9799
 
دفاع از پایان نامه کارشناسی در دانشکده علوم قرآنی اصفهان
 
به گزارش پایگاه قرآنیدانشگاهی ایحا از اصفهان، جلسه دفاع از پایان نامه «پیام‌های کاربردی فرازها و آیات قرآن(با تکیه بر مجموعه آثار حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی و برخی تفاسیرمشهور(آیات ۲۹ـ ۳۸ سوره محمد، سوره فتح، سوره حجرات)» با نگارش خانم نرگس سمیعی دانشجوی رشته تربیت معلم قرآن در مقطع کارشناسی، با راهنمایی دکتر حسین غفوری و داوری دکتر روح اله ناظمی در دانشکده علوم قرآنی اصفهان برگزار شد.
این پایان نامه در نهایت با درجه عالی پذیرفته شد.
چکیده این پایان نامه به شرح ذیل است:
قرآن کریم دربرگیرنده هدایت و سعادت انسان در دنیا و آخرت است و در تمام مراحل زندگی راهنمای انسان به سوی کمال است. این قرآن به راهی هدایت می کند که مستقیم ترین راه هاست. کسانی که با قرآن مأنوسند به کمک راهکارهای آن زندگی کردن با معیارها و ارزش های انسانی و اسلامی را تجربه می کنند.
پروژه حاضر شامل نکات کاربردی آیات ۲۹ ـ ۳۸ سوره محمد، آیات ۱ـ ۲۹ سوره فتح، آیات ۱ـ ۱۸سوره حجرات است که از بررسی آثار حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی و تفاسیری همچون نور، ترجمه تفسیر المیزان، نمونه، راهنما و قرآن مهر جمع آوری شده است.
موضوعاتی که از این آیات به دست آمده است شامل يادآورى توحيد، يادآورى معاد و نشانه‏ هاى آن، مسأله‏ آزمايش الهى به ويژه در هنگام جنگ، انفاق، که البته اگر بتوانید آن را مطالعه کنید با سلسله اصول مهم اخلاق اجتماعی که به کار بستن آن ها محبت و صفا و صمیمیت و امنیت و اتحاد را در جامعه اسلامی حفظ می کند و به عکس فراموش ‍ کردن آن ها مایه بدبینی و نفاق و پراکندگی و ناامنی می شود آشنا خواهید شد.
Share/Save/Bookmark