امتیاز مثبت
۰
 
وصایای شهدا پیرامون حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۲
کد مطلب: 11581
 
 
به گزارش ایحا،به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها نمونه هایی از توسل شهدا به وجود مقدس خضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها به شرح ذیل ارائه می گردد:

در وصیت نامه شهید امینی آمده است:
اگر جسد من ناپدید شد افسوس مخورید که جسد هر کجا باشد روز قیامت برانگیخته خواهد شد و اگر تاسفی هست باید بر مظلومیت و ناپدید بودن تربت زهرا سلام الله علیهما خورده شود. توصیه می‌کنم شما را و هر آنکس که این وصیت نامه به او می‌رسد اینکه از خدا بترسند و در اعمال خود اخلاص را حفظ کنید و یاد خدا را فراموش نکنید و آگاه باشید که خداوند ناظر بر اعمال شماست و توصیه می‌کنم شما را به پیروی از امام و کوتاهی نکردن اجرای فرامین آن بزرگوار. سعی کنید که اعتقادات خود را در اصول و فروع قوی سازید تا در سختی ها نلغزید.

علی آقا ماهانی
فرمانده واحد مخابرات لشکر ۴۱ ثارالله کرمان
تولّد : ۱۳۳۶ - کرمان
شهادت: ۱۳۶۲/۵/۸ - والفجر۳
بازگشت پیکر: ۱۳۷۶
مزار: گلزار شهدای کرمان
آنقدر با اسم بی بی انس گرفته بود که اگه در بهترین لحظه های زندگیش از حضرت فاطمه (س)میگفتید شروع میکرد به اشک ریختن.
یک روز رفتم داخل  اتاقش دیدم  برای  خودش مجلس روضه گرفته از حضرت زهرا (س) میخوا ند و گریه میکرد ، پرسیدم: " علی چرا گریه میکنی؟؟؟ "
گفت: " برای مظلومیت حضرت زهرا (س) شما هم وقتی من شهید شدم ، بیایید سر و خاکم و روضه حضرت زهرا رو بخونید.(دوست شهید)
متن زیر بخشی از صحبت های عاشقانه و عارفانه شهید ناصریان است که درباره خانم فاطمه زهرا سلام الله علیها عنوان شده است :
" از مادرم فاطمه زهرا سلام الله علیها ، از بهترین مادر دنیا صحبت کردن ، برایم مشکل است . زهرا زهرا زهرا یا زهرا . زهرا مادر پهلو شکسته ماست . مادری که برای خدا زیست و همه زندگی اش جلوه ای خدائیست . مادری که از هر چه تجمّل و زیور آلات به دور بود .
مادری که علرغم همه داشتن ها ، خود را از رفاه مادّی محروم میکرد. مادری که هر چه داشت ، ایثار میکرد . صائم بود و خستگی ناپذیر ، مادری که الگوست برای تمام مادران و زنان عالم و تنها زنی بود که هم کفو با علی علیه السلام بود و علی (ع) نیز تنها مردی بود که هم کفو با زهرا سلام الله علیها بود .
قبل از اینکه به اینجا(جبهه) بیایم ، کم میشناختمش و با هم میانه ای نداشتیم . در یکی از دعاهای توسّل ، که شبی از ده شب اوّل آمدنم ، بر پا شده بود ، یک مرتبه حس کردم انگار میان من و زهرا سلام الله علیها حجابی نیست . من او را نمیدیدم ، امّا انگار او حرفهایم را میشنید و من هم پشت سر هم با او حرف میزدم و درد دل میکردم و این برنامه شبهای بعد هم در دعاهای توسّل و در خلوت بیابان ها ادامه داشت.
هرگاه مسئله ای دارم یا مشکلی که حل نمیشود ، به سراغش میروم . اگر خالص شویم و تزکیه پیدا کنیم "انشاالله" ، توسّل به حضرت زهرا سلام الله علیها سریع الاجابه است . البته هر خواسته ای هم که اشتباه بوده یا زود بوده ، جواب نداده ، و به نحوی هم فهمانده که چرا جواب نداده است .
حال اینکه میگویم مادرم زهرا سلام الله علیها ، به این دلیل است که سیّد هستم و زهرا سلام الله علیها را مثل مادرم میدانم و انگار محرم هستیم . من او را مثل مادر واقعی صدا میکردم و او اشکالی نمیگرفت و میدانم که اگر اشکالی بود ، حتما به نحوی توضیح میداد.
زهرا سلام الله علیهامادر همه سادات است ، سیّدها حواسشان جمع باشد ، گناهشان دوبرابر و ثوابشان نیز دو برابر به حساب می آید ، آبروی مادرشان را حفظ کنند . البته زهرای مرضیه سلام الله علیها مادر همه است و اختصاصی نیست . "

شهید سیّد مجتبی علمدار
نام پدر : سیّد رمضان
تولّد : ۱۳۴۵/۱۰/۱۱ - ساری
مجروحیت : والفجر ۸ - فاو
شهادت : ۱۳۷۵/۱۰/۱۱ - مزار گلزار شهدای ساری

هر وقت از سر کار می آمد، مستقیم میرفت داخل  اتاقش دراز میکشید روی پتو . از این پهلو به اون پهلو هر کار میکرد آروم نمیشد. گریه میکرد از بس درد داشت . میرفتم کنارش ، میگفتم : "مادر ،بگذار تا پهلویت رو گرم کنم ، شاید دردش آروم بگیرد "
میگفت : " نه مادر جان این درد ارث مادرم حضرت زهراست ، بگذار با همین درد به آرامش برسم ."

راوی : مادر شهید سردار شهید حاج حسین خرازی – فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین (ع)
نام پدر: حاج کریم
تولّد : ۱/۶/۱۳۶۶ – اصفهان
شهادت : ۸/۱۲/۱۳۶۵ - کربلای ۵ – شلمچه
مزار : گلزار شهدای اصفهان – قطعه شهدای کربلای ۵

روز پنجشنبه بود ، پشت بی سیم منو خواسته بودند ، وقتی رفتم گفتند :
" حاجی میخواد برایش روضه بخوانی ، از پشت بی سیم "
خیلی گرفته و ناراحت بود ، شروع کردم به خوندن :
" در بین آن دیوار و در
زهرا صدا میزد پدر
زهرای من زهرای من
زهرای من زهرای من"
وسط خواندن گفت : " طیب الله ، بس است ..."
حاجی با همین دو تا بیت بی تاب شده بود
بی تاب حضرت زهرا (س)
راوی : شهید محمّد رضا تورجی زاده

رحمت خدا بر روح امام و شهدا
هدیه محضر خانم فاطمه زهرا سلام الله علیها صلوات
Share/Save/Bookmark