امتیاز مثبت
۳
 
دکتر محمد جواد سلمانپور
بسیجیان از خواص انقلاب هستند
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از شیراز ، دکتر محمدجواد سلمانپور در مراسم گرامیداشت هفته بسیج گفت : بسیجیان از خواص انقلاب هستند.
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۷
کد مطلب: 6162
 
 
مراسم گرامیداشت روز بسیج دانشجویی با حضور دکتر محمد جواد سلمانپور رئیس دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز ، سرهنگ نصیبی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت ممسنی و هیات رئیسه دانشگاه و جمعی از اساتید هیات علمی و مدعوین دیگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان برگزار گردید .
دکتر سلمانپور در این مراسم اظهار کرد : خواص انقلاب عبارت است از بسیج و انقلابیونی که همیشه به یک سری اصول و ارزش هایی معتقد هستند و به هر قیمت پای آن می ایستند و در جهت تحقق ارزش های انقلابی تلاش و کوشش فراوان دارند .
وی افزود: امامان مثل یک مرجعی بر زمان اشراف دارند . این خصلت تمام انبیاست که بر شرایط اشراف دارند و در درون آن زندان نیستند.  اولیاء خداوند کسانی هستند که در حالی که مردم به ظاهر می نگرند، آن ها به حقایق و پشت قضایا می نگرند.
رئیس دانشکده علوم قرآنی شیراز در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص بحث انقلابی گری با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت : مقام معظم رهبری فرمودند: « تنها راه برون رفت و نجات از مشکلات اقتصادی و فرهنگی روحیه انقلابی گری است» یعنی از تبار انبیا بودن و مثل آن ها بودن و زیستن و اگر اصل انقلاب پیروز شد بخاطر همین روحیه انقلابی گری بوده است و پیشرفت های با ارزش حاصله در درون انقلاب ناشی از روحیه انقلابی گری بوده است.
دکتر محمد جواد سلمانپور گفت: 25 درصد از اساتید دانشگاه ها و دانشجویان دکترا برای پیشرفت و پیشبرد اهداف انقلاب در خدمت علم آمدند و تولید علم کردند و همین اساتید با این ویژگی غالباً عضو بسیج اساتید بودند و تمام پیشرفت های علمی در آغاز هزاره اول بر دوش اساتید انقلابی بوده است .
سلمانپور تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بر روحیه انقلابی اصرار می ورزند چون انضباط اقتصادی لازمه روحیه انقلابی است که اگر نظم باشد همه چیز درست به پیش می رود و روحیه غیر انقلابی درست عکس این قضیه است و غیر انقلابیون انضباط اقتصادی را قبول ندارند.
وی همچنین بیان کرد : انقلابی گری و تفکر و روحیه انقلابی را می توان یکی از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری در یک سال گذشته دانست تا جایی که ایشان فرمودند : « روحیه و تفکر انقلابی یعنی توکل به خداوند ، اعتماد به درون ، شجاعت ، اقدام و عمل ، بصیرت و عمل به توصیه های امام راحل ».
دکتر محمد جواد سلمانپور تصریح کرد: مشکل ما که آمریکا- شوروی و عربستان نیست . مشکل ما از ناحیه داخلی می باشد و محصول و تجربه نزدیک به چهار دهه انتخابات در کشورمان نشان می دهد که فراتر از مسائل سیاسی ، وجود مشکلات و چالش های  درونی است که نظام ، کشور و مردم با آن روبر هستند و حداقل بخشی هایی از آن به جهت غلبه مسائل سیاسی دولت ها مورد غفلت واقع شده است . تهاجم فرهنگی و آسیب های ناشی از عدم باور به این تهاجم ، معضلات اجتماعی نضیر اعتیاد و طلاق و رشد نقدینگی و مشکلات مالی و بانکی از جمله مشکلات دیگری است که عدم رسیدگی به آن ها ، به اصل انقلاب و نظام لطمه می زند.
در ابتدای این نشست حجت الاسلام سید رضا شمس الدینی رئیس دفتر فرهنگ اسلامی ضمن عرض خیر مقدم در خصوص اهمیت بسیج و بسیجی و جایگاه آن در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سخنانی بیان نمود.
Share/Save/Bookmark