امتیاز مثبت
۰
 
همایش مشاهیر قرآنی استان یزد در دانشکده علوم قرآنی میبد برگزار شد .
همایش مشاهیر قرآنی استان یزد با حضور معاون پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در دانشکده علوم قرآنی میبد برگزار شد .
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷
کد مطلب: 7459
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی- دانشگاهی ایحاء از میبد،  این مراسم با خیرمقدم رئیس دانشکده علوم قرآنی میبد به عنوان رئیس همایش آغاز گردید.

سید مصطفی موسوی ضمن ابراز خرسندی از اجرایی شدن این همایش بزرگ ، تمسک به قرآن را شاه راه وصول به لقاءالله شمرد .

وی همچنین بهره گیری از ظرفیت پژوهش برای شناسایی و معرفی مشاهیر و فعالان قرآنی استان یزد را مهمترین اهداف برگزاری این همایش اعلام کرد.

در ادامه دکتر خواجه پور دبیر همایش ، گزارشی از روند اجرایی و برگزاری همایش و مقالات دریافت شده و پذیرفته شده ارائه کرد .

وی اظهار کرد: صد و سی مقاله داوری شده وتعداد 90 مقاله پذیرفته شده که 5 مقاله آن با عنوان ارائه و سخنرانی میباشند.

خواجه پور با بیان اینکه پژوهشگران در پژوهش‌های خود در مجموع ۸۰فعال قرآنی استان را شناسایی و معرفی کرده اند گفت: این افراد در زمینه‌های تفسیر، ترجمه و مفاهیم، بهره گیری مفاهیم آن در شعر و ادب و ترویج قرآن فعالیت کرده اند.

در ادامه، پیام آیت ا.. اعرافی ،رئیس جامعه المصطفی العالمیه و همچنین بیانیه دکتر دهقانی نماینده مردم میبد در مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

دکتر محمود طیب حسینی به عنوان سخنران اصلی همایش در خصوص تفاسیر معاصر و شیوه های نوین تدبر در قرآن به بیان مطالبی پرداخت.

در پایان همایش دکتر امانی معاون پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم نیز ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری چنین همایش ارزنده ای ، تاکیدات مقام معظم رهبری درزمینه پژوهش ،اقتدارعلمی، پژوهش محور شدن دانشگاه ها و تحقیق های علمی دانشگاهیان را خواستار شد .

امانی از برگزاری یازدهمین دوره همایش بین المللی پژوهش‌های قرآنی در فروردین ماه ۹۷ خبر داد و گفت: این همایش با موضوع قرآن کریم و استکبار ستیزی در سه محور استکبار ستیزی در قرآن، استکبار ستیزی در سیره اهل بیت(ع) و استکبار ستیزی در گفتمان انقلاب اسلامی برگزار می‌شود که علاقه مندان می‌توانند تا پایان بهمن ماه سال جاری آثار خود را به این دبیرخانه همایش ارسال کنند.

مقاله «دکتر محمد فاکر میبدی» با نگارش امینی تهرانی، مقاله «نکته نظر مفسر بزرگ رشید الدین میبدی» با نگارش استاد میر ابوطالبی، مقاله «برسی دیدگاه حاج شیخ غلام رضا فقیهه ای خراسانی» با نگارش استاد کوچک یزدی، مقاله «بررسی سیره و زندگی شهید قرآنی منا حاج حسن دانش» با نگارش محمد رضا زارعشاهی، مقاله «زندگینامه استاد مسعود حسن آبادی یزدی» با نگارش خانم جهاندیده، مقالاتی بودند که در این همایش ارائه شدند.
Share/Save/Bookmark