امتیاز مثبت
۰
 
صدور بیانیه عفاف و حجاب در دانشکده علوم قرآنی تهران
جمعی از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشکده علوم قرآنی تهران با صدور بیانیه ای خواستار اجرای کامل صحیح عفاف و حجاب در دانشگاه ها شدند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۸
کد مطلب: 9277
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی- دانشگاهی ایحا از تهران،جمعی از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشکده علوم قرآنی تهران با صدور بیانیه ای خواستار اجرای کامل صحیح عفاف و حجاب در دانشگاه ها شدند.
متن این بیانیه بدین شرح است:
«بِسمِ اللهِ الرَحمنِ الرَحیمِ»
«یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لازْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِکَ أَدْنی‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیما»ً؛[احزاب/۵۹]
السلام علیک یا فاطمةالزهرا
کشور جمهوری اسلامی ایران، سرزمین زنان عزتمند و با بصیرت و اصیلی است، که قرن ها از حجاب و عفت و پاکدامنی به عنوان میراث ملی خود دفاع کرده اند.
ما، اعضای هیأت علمی، اساتید، کارکنان، دانشجویان و همه ی تشکل های دانشجویی دانشکده علوم قرآنی تهران، ضمن حمایت از مترقی‌ترین قوانینی که با الهام از تعالیم اسلام در دفاع از اعتبار و جایگاه و حقوق زن و خانواده وجود دارد از قبیل: آیین نامه حجاب و عفاف در دانشگاهها بر این باوریم که هر اقدامی که شأن و جایگاه رفیع زنان جامعه اسلامی را خدشه دار کند و به حجاب و عفاف آسیب بزند و به تحکیم و پایداری بنیان خانواده صدمه وارد کند، مرود است.
ما ضمن محکوم کردن اقدامات مذبوحانه ای که در راه سست شدن قانون الهی حجاب و نماد سازی در فرهنگ بد حجابی صورت می گیرد و حیثیت و اصالت زن مسلمان را مورد خدشه قرار می دهد، خواستار إجرای کامل و صحیح آیین نامه حجاب و عفاف در دانشگاه ها هستیم.
دانشکده علوم قرآنی تهران
Share/Save/Bookmark